Gdzie szukać zdjęć do mediów społecznościowych – moich 5 ulubionych banków zdjęć

by Magda

gdzie-szukac-zdjec-social-media-banki-zdjecZdjęcia i grafiki w mediach społecznościowych przyciągają uwagę podczas scrollowania tablicy (czy to na Facebooku, Instagramie czy w innym serwisie). Jeśli zadbamy o spójność i styl grafik to ułatwiamy także szybkie skojarzenie z marką. To momentami trudne zadanie, ale możliwe. Gdy przeglądam swoją tablicę na Facebooku, z łatwością rozpoznaję grafiki czy zdjęcia od kilku obserwowanych przeze mnie profili.

Zdjęcia możemy oczywiście robić samemu. Jeśli opanowałaś tą sztukę (tak, dla mnie to sztuka, stąd nieprzypadkowo użyłam tego słowa ;) ) to wykorzystaj swoje zdjęcia. To zapewni unikalny charakter Twoich grafik. Twój odbiorca nie zobaczy ich nigdzie indziej. Możesz także skorzystać z banków zdjęć – znajdziesz wsród nich darmowe, jak i płatne propozycje. 

Gdzie szukać zdjęć do mediów społecznościowych? Mimo, że na moim blogu możesz pobrać zupełnie darmową listę banków zdjęć to mimo to otrzymuję wiele pytań w tym temacie. W dzisiejszym wpisie znajdziesz moich 5 ulubionych banków zdjęć. Czytaj uważnie, bo znajdziesz także mały prezent.


Zdjęcia w mediach społecznościowych – kilka wskazówek

Zanim wpadniesz w wir poszukiwań zdjęć lub tworzenia grafik, zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które przygotowałam. O czym warto pamiętać?

  • Określ styl swoich zdjęć – zadbaj nie tylko o kolory na zdjęciach, ale i określ ich styl. Co na nich się znajdzie? Czy będziesz umieszczać zdjęcia kobiet, a może postawisz na zdjęcia biurka?  Może Twoje zdjęcia będą spokojne, a może znajdziemy na nich ruch i energię? W ten sposób będzie Ci dużo łatwiej przedzierać się przez ogrom zdjęć, ale i zadbasz o spójność.
  • Sprawdzaj licencję – zawsze zapoznawaj się z licencją zdjęć, możliwym sposobie ich użytkowania. W każdym banku zdjęć znajdziesz szczegółowe warunki, więc nie ignoruj tego kroku.
  • Zadbaj o spójność, bądź konsekwentna – zdjęcia, które wybierasz, jak i tworzone przez Ciebie grafiki powinny być spójne z marką, z Twoją stroną czy blogiem, a także z różnymi serwisami społecznościowymi.
  • Stwórz szablony grafik do mediów społecznościowych – jeśli publikujesz cykle postów, szablony będą bardzo przydatne. Stworzenie ich zajmie Ci trochę czasu, jednak gdy będziesz mieć je gotowe – znacznie skrócisz swój czas tworzenia kolejnych grafik. Dodatkowo będziesz mogła jeszcze bardziej zapadać w pamięć dzięki charakterystycznym i rozpoznawalnym elementom.

 

Gdzie szukać zdjęć do mediów społecznościowych – moich 5 ulubionych banków zdjęć

1.Kaboompics

Gdy trafiłam na zdjęcia z tej strony, od razu byłam zachwycona. Znalazłam wiele pięknych, kobiecych zdjęć, których szukałam. Pomocna jest także wyszukiwarka –  możesz sortować zdjęcia poprzez orientację czy kolor.Myślę, że znajdziesz tutaj wiele ciekawych propozycji.

 

Zajrzyj na stronę

2. Pexels

Kolejnym bankiem zdjęć, z którego korzystam często jest Pexels. W tym miejscu znajdziesz wiele darmowych zdjęć do wykorzystania. Na samej górze czeka na Ciebie wyszukiwarka. Jest także możliwość przeglądania zdjęć po kategoriach. Gdy wybierzemy zdjęcie, które nas interesuje, możemy wybrać rozmiar, który chcemy pobrać, jak i zobaczyć inne zdjęcia autora.

Poniżej wybranego zdjęcia, znajdziesz zdjęcia podobne – to duże ułatwienie w dalszych poszukiwaniach.

bank-zdjec-pexels

Zajrzyj na stronę

3. Foto do kwadratu

To polski bank zdjęć, autorstwa Agnieszki Werechy. W Skarbnicy znajdziesz zarówno zdjęcia darmowe, jak i płatne zestawy. W zdjęciach Agnieszki zakochałam się od razu. Na dodatek, bardzo pasują one do stylu zdjęć, które wybrałam. Jeśli szukasz pięknych, kobiecych zdjęć typu flatlay to koniecznie zajrzyj do banku zdjęć Foto do Kwadratu!

Paczki zdjęć tworzone są w określonym stylu i kolorystyce. Na dodatek, jest możliwość zgłaszania swoich pomysłów na stylizacje i kolory, więc warto skorzystać z tej możliwości.

W banku zdjęć Agnieszki możesz kupić pojedyncze zdjęcia lub zestawy. Co tydzień przybywają nowe paczki zdjęć, więc myślę, że coraz więcej przedsiębiorczych kobiet znajdzie coś dla siebie. Masz także możliwość skorzystania z darmowych zdjęć, po zapisie na listę email.

bank-zdjec-fotodokwadratu

Mamy dla Was niespodziankę. Piszę “mamy”, bo wspólnie z Agnieszką przygotowałyśmy rabat na zdjęcia w jej Skarbnicy – specjalnie dla czytelniczek mojego bloga. Czeka na Ciebie rabat 10% na zdjęcia w Skarbnicy zdjęć Foto do kwadratu.

Aby skorzystać z rabatu 10% wystarczy przy zamówieniu wprowadzić specjalny kod zniżkowy:  lekki10kod
Zajrzyj do Skarbnicy

Mam nadzieję, że zdjęcia przypadną Ci do gustu. Ps. Nie zarabiam na tym poleceniu. Po prostu polecam miejsce, z którego sama korzystam i pomyślałam o rabacie dla moich Czytelniczek :)

 

4.Bigstock Photo

Ten bank zdjęć jest płatną opcją. Jednak zdjęcia, które w nim znajdziesz są cudowne. Jest także duży wybór. Uważaj tylko na czas – ja spędziłam go tutaj bardzo dużo. Jest jeszcze jedna fajna opcja – bank zdjęć posiada 7-dniowy trial, więc zachęcam, aby zajrzeć. Jeśli po tym czasie chcesz korzystać ze zgromadzonych w banku zdjęć – wystarczy wybrać plan. Jeśli nie chcesz płacić za plan, trzeba pamiętać o rezygnacji.

bank-zdjec-bigstock

Zajrzyj na stronę

5. Unsplash

W tym miejscu znajdziesz także sporo ciekawych zdjęć. Można z nich korzystać bezpłatnie. Czeka na Ciebie wyszukiwarka, a także podobne zdjęcia pod tym, które Cię zainteresuje.

bank-zdjec-unsplash

Zajrzyj na stronę

Czy chcesz poznać narzędzi, które są przydatne w mediach społecznościowych i internecie? Dołącz do Czytelniczek mojego newslettera i odbierz PDF z przydatnymi narzędziami.


Wybierając zdjęcia, które chcesz wykorzystać w mediach społecznościowych czy na blogu kieruj się tym, aby były one w podobnym stylu, aby podkreślały charakter Twojej marki. Zadbaj o spójność na swoich profilach w różnych serwisach. I jeszcze jedna rada: wyznacz sobie limit, aby poszukiwania nie zajęły Ci zbyt dużo czasu ;)

 

Teraz Twoja kolej.

Czy korzystasz z banków zdjęć a może robisz zdjęcia sama?

Daj znać, jaki styl można spotkać u Ciebie najczęściej.

 

 


oferta_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać