Sklep na Instagramie, Instagram TV, udostępnianie postów, czyli 4 ostatnie nowości w social media (+ PDF do pobrania)

by Magda

4 ostatnie nowości social media

Media społecznościowe rozwijają się szybko, wprowadzane są nowe funkcje. Czasem ciężko nadążyć. Można się frustrować, mówiąc “Znowu prowadzili coś nowego”, ale można też przyjrzeć się nowościom, które są wprowadzane i zastanowić się, jak można wykorzystać je u siebie – do rozwoju biznesu lub bloga. Zachęcam Cię do korzystania z nowości, testowania. Nowe funkcje przyciągają uwagę. Jeśli zaczniesz je stosować szybko, jesteś o krok dalej od osób, które jeszcze ich nie używają.

Czas na podsumowanie. Wybrałam 4 ostatnie nowości w social media. Dodatkowo, na końcu wpisu czeka lista do pobrania z kilkoma ostatnimi zmianami.


O jakich nowościach przeczytasz w tym poście:

  • Sklep na Instagramie
  • Instagramowa telewizja, czyli aplikacja IG TV
  • Udostępnianie postów w Instagram Stories
  • Instagram Stories – slider emoji
  • Dodatkowo: na końcu wpisu znajdziesz listę PDF do pobrania

 

4 OSTATNIE NOWOŚCI W SOCIAL MEDIA

 

1.Sklep na Instagramie

Od całkiem niedawna, również w Polsce dostępny jest Sklep na Instagramie. Dzięki tej funkcji, możemy oznaczać nasze produkty w postach, a osoby obserwujące profil mogą szybko przejść do naszego sklepu i dokonać zakupu. Ułatwiamy w ten sposób osobie zainteresowanej zakup, ale i skracamy ścieżkę zakupową. Nie trzeba już szukać produktu na stronie internetowej, w sklepie. Osoba która jest nim zainteresowana będzie mogła złożyć zamówienie – za pomocą kilku kliknięć. 

Zobacz, jak wygląda Sklep w praktyce. Zdjęcia pochodzą z profilu @mydlanerewolucje

Sklep-Instagram

Zobacz na pierwsze zdjęcie. Widoczna jest ikona torebki, co oznacza, że na zdjęciu oznaczony jest produkt lub produkty. Klikając na nią, zobaczysz wszystkie produkty oznaczone na tym zdjęciu. Po kliknięciu konkretnego produktu, pojawia się jego opis, a także przycisk “Wyświetl w witrynie”. Po wybraniu tego niebieskiego przycisku, zostaniemy przeniesieni na stronę internetową, gdzie można kupić produkt. Droga od postu na Instagramie do zakupu produktu jest teraz szybka i prosta!

Jak uruchomić Sklep na Instagramie?

Aby posiadać sklep na Instagramie trzeba wykonać kilka kroków.

  • Na swoim fanpage musisz mieć sekcję Sklepu, a w niej produkty fizyczne oraz ich cenę. Trzeba także wybrać opcję przekierowania do zewnętrznej strony, a nie do Messengera. Jeśli chcesz obejrzeć video o sekcji Sklep na fanpage to możesz przejść do video.
  • Na Instagramie potrzebne jest konto biznesowe, a także powiązanie go z fanpage na którym jest uruchomiona Sekcja Sklep
  • Jeśli powyższe warunki są spełnione, czas na weryfikację Instagrama, który przydziela bądź nie funkcję Sklepu (jeśli opcja będzie już u Ciebie dostępna, zobaczysz możliwość oznaczenia produktów w postach)
  • Na etapie dodawania zdjęcia na Instagram, w miejscu gdzie dodajemy opis, pojawi się dodatkowa opcja oznaczenia produktów

Dodatkowa informacja: W związku ze Sklepem na Instagramie zapowiadana jest kolejna nowość – oznaczanie produktów w Instagram Stories. Więcej na ten temat przeczytasz w komunikacie na stronie Instagrama → przejdź do informacji

 

2.Telewizja Instagrama, czyli aplikacja IG TV

Telewizja na Instagramie? Tak :) To jeszcze bardzo świeża informacja (data przekazana informacji 20 czerwiec 2018). Serwis uruchomił aplikację IG TV, w której możecie oglądać dłuższe video, trwające do godziny ((na Instagramie aktualnie można umieszczać video trwające do 1 minuty). Większe profile mają możliwość umieszczenia video trwających do godziny, a pozostałe osoby od 15 sekund – 10 minut (u mnie jest dostępna ta druga opcja).

Możecie oglądać kanały innych twórców, jak i sami stworzyć swój kanał na którym możecie publikować video. Video w IG TV może być znacznie dłuższe. Jest to zatem kolejna szansa na zainteresowanie odbiorców.

Jestem bardzo ciekawa jak ta aplikacja będzie się rozwijać, ile osób będzie z niej korzystać. Podoba mi się to, że możemy umieścić video trwające więcej niż 1 minutę.

Aplikację można pobrać w Sklepie Google Play, App Store.

aplikacja IGTV

Po wejściu w aplikację zobaczycie podział filmów na obszary “Dla Ciebie”, “Obserwowani”, “Popularne”, “Kontynuuj oglądanie”. Dodatkowo znajdziecie funkcję wyszukiwarki. Po kliknięciu w swoje zdjęcie, możecie dodać własne video. Ikona zębatki to ustawienia.

Dodatkowa informacja: Po wejściu na swój profil na Instagramie u góry będzie pojawiać się nowa ikona telewizora, po jej kliknięciu będzie można przejść szybko do aplikacji IGTV. Jeśli już umieściłaś film w aplikacji IGTV, wtedy na Twoim profilu na Instagramie pojawi się ikona z tą samą nazwą, obok wyróżnionych relacji.

Więcej informacji znajdziecie w oficjalnej wiadomości od Instagrama → Przejdź do posta

 

3. Udostępnianie postów w Instagram Stories

Na tę zmianę czekałam od jakiegoś czasu. Instagram wprowadził funkcję udostępniania postów własnych bądź z innych profili w Instagram Stories. Gdy nasz post zostanie umieszczony w relacji, oglądające ją osoby mogą w szybki sposób (za pomocą kliknięcia) przejść do udostępnionego posta – polubić go czy skomentować.

Osoba, której post udostępnimy w Instagram stories nie otrzymuje powiadomienia. Jeśli chcemy ją poinformować o poleceniu, trzeba dodatkowo ją oznaczyć poprzez “@”.

 

Jak udostępnić post w Instagram Stories?

To, co wystarczy zrobić to przejść do postu, który chcemy udostępnić. Obok ikon serduszka i komentarza, znajdziemy ikonę samolotu/ strzałki (różne są nią nazwy :) ). Teraz wystarczy ją kliknąć, a następnie wybrać opcję “Dodaj post do swojej relacji”. Tło dopasuje się automatycznie do koloru zdjęcia. Możemy dowolnie zmniejszać/zwiększać post czy przesuwać go. Dodatkowo możemy wybrać wygląd posta w naszej relacji – z opisem przy poście lub bez (wystarczy kliknąć na niego, aby to zmienić). W tym miejscu możemy także dodać inne elementy, jak naklejki czy tekst. Gdy nasza relacja jest gotowa, standardowo dodajemy ją do swojej relacji.

Poniżej przykład udostępnienia relacji.

instagram-udostepnianie-postow-instagram-stories

Więcej informacji w komunikacie Instagrama → przejdź do informacji.

4. Poznaj opinię swojej społeczności, czyli Emoji slider na Instagramie

Od jakiegoś czasu, na Instagramie funkcjonują ankiety. To bardzo fajny sposób na poznanie zdania, opinii swojej społeczności. Serwis przygotował kolejne narzędzie do interakcji ze swoimi obserwującymi, a mianowicie emoji slider. Działa on w obszarze Instagram Stories.

O co chodzi?

Możesz w swojej relacji zadać pytanie, a następnie dodać emoticonę. Twoi obserwujący będą mogli zagłosować, poprzez przeciągnięcie suwaka, by dać Ci znać, jakie mają zdanie/opinię/sentyment. Odpowiedzi swoich obserwujących będziesz mogła zobaczyć w statystykach.

Emoji slider jest dostępny w Stories, w sekcji z naklejkami.

Źródło: Instagram Press

Moim zdaniem to ciekawy sposób na to, aby jeszcze bardziej zaangażować swoją instagramową społeczność.

Więcej informacji w komunikacie Instagrama → Przejdź do informacji.

 

Prezent do pobrania (za darmo)

Wiem, że zmian w mediach społecznościowych jest sporo i czasem ciężko nadążyć. Przygotowałam darmowy PDF do pobrania, w którym znajdziesz jeszcze więcej informacji o zmianach w mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że dzięki niemu, usystematyzujesz swoją wiedzę o nowościach.

Kliknij w grafikę poniżej, aby odebrać darmowe materiały.
Po kliknięciu w grafikę otworzy się PDF, z którym możesz zapoznać się lub zapisać na swoim komputerze. Znajdziesz w nim linki do informacji o nowościach.

podsumowanie-social-media


Korzystaj z nowych opcji, które się pojawiają. Zastanów się, jak możesz ich użyć, aby poinformować o swojej marce, usługach, produktach.

Teraz Twoja kolej.

Co sądzisz o nowych funkcjach? Jak wykorzystasz je u siebie?

 


wspolpraca_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać

Leave a Comment