[Lekkie narzędzia] Jak stworzyć PDF w programie Canva w kilka minut?

by Magda

Jak stworzyć PDF w programie Canva

W związku z tym, że otrzymuję wiele zapytań o przydatne narzędzia, sprawy techniczne postanowiłam odpowiedzieć na tę potrzebę – na blogu będą pojawiać się co jakiś czas krótkie tutoriale z opisem narzędzi, które używam.

Cykl postów nazwałam „lekkie narzędzia” (jest to zgodne z ideą tego miejsca). Mimo, że sama nie lubię kwestii technicznych i wielu rzeczy uczyłam się sama, bo po prostu były mi potrzebne, chcę Ci pokazać, że narzędzia, sprawy techniczne wcale nie muszą być trudne i skomplikowane.

W postach o nazwie „lekkie narzędzia” będą pokazywać te programy, które wykorzystuję w swojej pracy. Znajdziesz tutaj ułatwienia w prowadzeniu mediów społecznościowych, pomoce, które będziesz mogła wykorzystać w marketingu internetowym, działaniach online.

Zaczynamy od odpowiedzi na pytanie, które pojawiło się pod jednym z postów na fanpage : Jak tworzyć proste i ładne PDFy? W tym tutorialu dowiesz się, jak stworzyć prosty PDF w programie Canva w kilka minut. Informacje przydadzą Ci się, gdy będziesz chciała stworzyć materiały dla swoich klientów, czytelników bloga, prezent za zapis na listę email czy ofertę.


JAK STWORZYĆ PDF W PROGRAMIE CANVA W KILKA MINUT?

Program Canva to narzędzie, za pomocą którego możesz stworzyć grafiki do mediów społecznościowych, na blog, prezentacje, materiały do druku. Program posiada wersję darmową oraz płatną. Ja od samego początku, do tej pory korzystam z opcji bezpłatnej. Za pomocą tego narzędzia tworzę wiele grafik, które znajdziesz na moich profilach. Powstaje w nim także część moich materiałów PDF. Jeśli chcesz zacząć korzystać z tego narzędzia, przejdź do strony http://canva.com/ i załóż swoje konto.

 

Do stworzenia przez Ciebie prostego PDF w Canva będą Ci potrzebne:

treść PDF

własne zdjęcia lub zdjęcia z banków zdjęć – o moich ulubionych bankach zdjęć piszę tutaj → Gdzie szukać zdjęć do mediów społecznościowych? Moich 5 ulubionych banków zdjęć

opcjonalnie ikony – znajdziesz je w narzędziu Canva, możesz też skorzystać z zewnętrznych narzędzi, np. Flaticon (zwróć uwagę na licencję!)

kilka minut – obejrzyj poniższy tutorial :) Jeśli chcesz zobaczyć większy widok – kliknij ikonę strzałki w prawym górnym rogu.

 

Zobacz większy widok

Kilka przydatnych funkcji, które wykorzystałam przy stworzeniu PDF:

wybór rozmiaru/szablonu

wgranie zdjęcia

przycięcie

dobór fontów

zmiana kolorów

przezroczystość

pobranie jako PDF

 


To wszystko! PDF w kilka minut jest już gotowy. Mam nadzieję, że tutorial był dla Ciebie przydatny.

Jeśli są inne narzędzia, których potrzebujesz – napisz proszę w komentarzu. Jeśli znasz osoby, dla których ten materiał, jak i cała seria będą przydatne – podziel się. Z góry dziękuję!


darmowa_rozmowa_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać