[Lekkie narzędzia] Jak w prosty sposób umożliwić klientowi umówienie się na konsultację? Narzędzie Calendly

by Magda

narzedzie-umawianie-konsultacji

Czas na kolejny wpis z cyklu „lekkie narzędzia”. Dowiedz się, jak w prosty sposób umożliwić klientowi umówienie się na konsultację, rozmowę z Tobą. W tutorialu poznasz narzędzie, z którego aktualnie korzystam, czyli Calendly. Dzięki niemu zarówno Ty, jak i klient oszczędzicie czas na wyborze terminu rozmowy. Umówienie się na rozmowę będzie szybkie i łatwe.

W postach o nazwie „lekkie narzędzia” pokazuję programy, które wykorzystuję w swojej pracy. Znajdziesz tutaj ułatwienia w prowadzeniu mediów społecznościowych, pomoce, które będziesz mogła wykorzystać w marketingu internetowym, działaniach online.


JAK W PROSTY SPOSÓB UMOŻLIWIĆ KLIENTOWI UMÓWIENIE SIĘ NA KONSULTACJĘ? NARZĘDZIE CALENDLY

 

Wszyscy jesteśmy zajęci. Zarówno Ty, jak i klienci mamy różne zadania do wykonania. Jestem zwolennikiem stosowania uproszczeń, tam gdzie się da. Jeśli chcesz, aby klienci umówili się z Tobą na rozmowę (np. bezpłatną), płatną konsultację lub pakiet, możesz wymieniać maile z propozycjami terminów. Każda odpowiedź na maila, wybór terminu to czas.

A gdyby ułatwić ten proces?

Z pomocą przychodzi narzędzie Calendly, czyli po prostu kalendarz, za pomocą którego można zarezerwować termin. Możesz zaznaczyć w jakich porach i dniach jesteś dostępna. Tak samo klient może wybrać dogodną dla niego porę. Jeśli przed rozmową potrzebujesz informacji, możesz umieścić formularz z pytaniami, aby przygotować się.

Po umówieniu terminu otrzymujesz informację na email. Tak samo osoba, która skorzystała z kalendarza. Szybko i prosto.

Sam kalendarz możesz osadzić na Twojej stronie internetowej, dzięki czemu osoby które odwiedzają Twoją stronę, mogą z niego skorzystać i wybrać dogodny termin.

 

Czy chcesz porozmawiać? Tutaj możesz umówić się ze mną na 15-minutową rozmowę.

 

Calendly to jedno z moich ulubionych narzędzi. Poniżej znajdziesz tutorial z informacjami, jak korzystać z tego narzędzia.

Jeśli chcesz zobaczyć większy widok – kliknij ikonę strzałki w prawym górnym rogu.

Zobacz większy widok

 

Przydatne funkcje w narzędziu Calendly:

♦  Ustaw zdjęcie na swoim profilu

  Dodaj opisy w swoim kalendarzu

Wybierz nazwę, kolor

Określ, kiedy można umówić się z Tobą na rozmowę, a kiedy jesteś niedostępna

Wprowadź pytania dla osoby, która umawia się na konsultację – będziesz mogła lepiej przygotować się do rozmowy

Umieść link do rozmowy lub osadź kalendarz na Twojej stronie – sprawdź czy wszystko działa :)


Mam nadzieję, że to narzędzie ułatwi Ci pracę z Twoimi klientami. Jeśli są osoby, którym przyda się ten tutorial – podeślij im link do wpisu.

Jeśli są inne narzędzia, których potrzebujesz – napisz proszę w komentarzu. Jeśli znasz osoby, dla których ten materiał, jak i cała seria będą przydatne – podziel się. Z góry dziękuję!

 

darmowa_rozmowa_Magdalena_Bek

 

 

 

Może Ci się spodobać