Narzędzia, które ułatwiają mi funkcjonowanie w mediach społecznościowych

by Magda

narzedzia-do-mediow-spolecznosciowych

Jak lepiej funkcjonować w mediach społecznościowych? W moim przypadku pomocne są narzędzia. Jestem osobą, która lubi działać zgodnie z planem. Wtedy czuję, że mam kontrolę. Zyskuję też czas, bo dobry plan pozwala mi realizować zadania krok po kroku. Ogarniam też na swój sposób chaos, który mógłby się wkraść. W mojej głowie często jest dużo pomysłów, więc kilka z poniższych programów pozwala mi zrobić porządek.

Narzędzia, które poznasz ułatwiają mi funkcjonowanie w mediach społecznościowych. Pozwalają też oszczędzić trochę czasu. Umówmy się – jest on bardzo cenny. A jeśli znasz metodę na rozciągnięcie dobry to proszę – podziel się magicznym sposobem!

Do niektórych zadań zdecydowanie bardziej wolę metodę kartkową czyli zeszyt i długopis (czy Ty też masz swój zeszyt z genialnymi pomysłami?). Do innych – korzystam z programów i aplikacji.Dokonuję selekcji. Czasem jeden program zamieniam na drugi i poszukuję lepszego rozwiązania.

Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań. Staram się wykorzystać programy, które są proste w obsłudze i w szybki sposób pozwalają mi wykonać zadania, spełnić potrzeby. W końcu o to chodzi, by ułatwiać sobie pracę. Nie uważam się za osobę super zorganizowaną i wciąż wiele mam do poprawy w tym temacie, ale staram się wypracować najlepszy styl pracy. Co jakiś czas zmieniam, testuję nowe rozwiązania. Do niektórych zapałałam miłością od razu, a  niektórym muszę dać drugą szansę. Część programów przepadła w czeluściach komputera i ten wpis do dobry sposób na to, by rozstać się z nimi ostatecznie.

Poniżej przedstawię Ci moją listę programów i aplikacji, z których korzystam najczęściej do obsługi mediów społecznościowych. Podzieliłam je na kilka kategorii.

Gdy przygotowywałam ten wpis, zorientowałam się, że moja lista narzędzi jest długa. Skoncentruję się na części z nich, a inne będę sukcesywnie opisywać – na blogu lub w mediach społecznościowych.

Nie ma tutaj żadnych linków afiliacyjnych :) Chcę po prostu podzielić się z Tobą programami, które ułatwiają mi pracę :) 


1.Planowanie treści, harmonogram – Google Sheets

Do tworzenia samego planu treści w mediach społecznościowych,  burzy mózgów i generowania pomysłów nie ma dla mnie lepszego narzędzia niż zeszyt i długopis. Choć myślę, że jestem „elektroniczna” i lubię taki system pracy, to do przygotowania tematów nie ma u mnie lepszego rozwiązania. Zeszyt i długopis rządzą! Czasem śmieję się, że pomysły, które tam w zeszycie są warte są grube pieniądze, bo przecież za kreatywność też się płaci :) Ostatnio część pomysłów umieszczam na komputerze. O tym dalej.

Gotowe pomysły umieszczam w harmonogramie treści do mediów społecznościowych. Do tego celu korzystam z Google Sheets. Tutaj tworzę plan treści na miesiąc (bardziej ogólny) na wszystkie serwisy społecznościowe. Następnie raz w tygodniu ustalam szczegółowe treści na następny tydzień. Wtedy tworzę też dokładną treść postów oraz grafiki. Na swoje potrzeby stworzyłam plan miesięczny, dodaję do kalendarza kolejne zakładki z miesiącami. Mam też wyraźny podział na serwisy, które obsługuję (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn). Umieściłam też tutaj zakładkę „blog”. Czasem jest tak, że pomysłów mam więcej, więc wpisuję wszystko. Jeśli któregoś nie wykorzystam – mam treści na przyszłość. Harmonogram treści pozwala mi też na szersze spojrzenie. Widzę, jakie posty były umieszczone wcześniej, więc mogę powiązać posty ze sobą lub zadbać o większą różnorodność. Gdy jest element, który chcę bardziej „wypromować” np. ebook, materiały dodatkowe, wtedy mogę stworzyć tematyczne treści powiązane z tematem, którego one dotyczą. Poniżej zamieszczam screenshot jak wygląda mój kalendarz (data jeszcze styczniowa, stąd nie znajdziesz rubryki LinkedIn).

harmonogram-social-mediaJeśli wolisz zaplanować wszystko na papierze, możesz skorzystać z przygotowanego przeze mnie LEKKIEGO PLANERA.

2.Zarządzanie zadaniami, gromadzenie pomysłów – Asana , Nozbe

To program, który pozwala mi ogarniać chaos. Do planowania zadań używam zarówno programu, jak i wspieram się kalendarzem papierowym. Asanę wykorzystuję zarówno do zadań prywatnych, związanych ze studiami, jak i tymi dotyczącymi mediów społecznościowych. Od niedawna zapisuję tutaj także przyszłe pomysły na treści w social media.  Tutaj zapisuję także pomysły i propozycje od Was – moich odbiorców. To tematy do poruszenia na przyszłość. Aktualnie tworzę spory cykl wiosennych porządków w social media. W projekcie zapisuję wszystkie pomysły na treści, ale także dodatkowe zadania, checklisty, materiały.

Program daje możliwość tworzenia projektów. Można wykorzystać układ listy, a także tablic (boardów).

Wyznaczysz konkretne zadania, określisz datę realizacji, umieścisz komentarze czy dodatkowe pliki.  Asana sprawdzi się także do pracy zespołowej, projekty można współdzielić z innymi osobami. Funkcjonuje system kolorów, który może ułatwić Ci pracę. Wyznaczone zadania można podejrzeć w układzie kalendarza. To konieczna dla mnie funkcja – widzę wtedy, jak wygląda mój dzień i jakie mam zaplanowane konkretne zadania. Asana posiada wersję mobilną, co także jest dla mnie ogromnym ułatwieniem. Mogę w szybki sposób podejrzeć zadania, a nowe dopisać do listy.

Narzędzie chcę wypróbować w większym stopniu do tworzenia harmonogramu treści.  Zanim to zrobię muszę jeszcze wszystko poukładać tak, by faktycznie program miał mi służyć, a nie był utrudnieniem :)

Wiem, że popularnym programem do zadań w mediach społecznościowych (i nie tylko), pracy zespołowej jest Trello. Nie korzystałam z tego programu, więc nie mam swojego zdania. Będę chciała wypróbować go, by przekonać się czy zda u mnie egzamin. Póki co mogę Cię odesłać do artykułu Żanety z bloga Nettelog, która opisuje działanie programu.

Swojego czasu do ustalania zadań wykorzystywałam program Nozbe. Program również polecam, bo sprawdzał się przez długi czas. Zamieniłam go jednak na Asanę i na chwilę obecną korzystam z niej. Zobacz, co Tobie bardziej odpowiada. A może wolisz kalendarz ?

 

3.Tworzenie grafik w mediach społecznościowych – banki zdjęć, Canva, Fotor

Twoje treści w mediach społecznościowych powinny przyciągać uwagę. Uzupełnij swój przekaz grafikami czy video. Grafiki tworzę sama. Kieruję się kilkoma zasadami, które poznasz w artykule → Moje zasady tworzenia grafik do mediów społecznościowych.

Za pomocą prostych programów, w szybki sposób mogę stworzyć grafiki do mediów społecznościowych. Z jakich narzędzi korzystam najczęściej?

 • Banki zdjęćchciałabym robić sama świetne zdjęcia, ale jeszcze nie posiadłam takich umiejętności. Wszystko przede mną. Korzystam z bezpłatnych banków zdjęć. Miejsca, z których korzystam najczęściej, zebrałam na liście, którą możesz pobrać.  Ciekawe zdjęcia, ale i fonty, grafiki możesz także znaleźć w serwisie Creative Market. Czasem można trafić na perełki, nawet za darmo!
 • Canva – to mój ulubiony program do grafik. Program posiada gotowe szablony, które możesz modyfikować. Można także stworzyć grafikę od zera. Program pozwala na wybór fontów, kolorów, dodanie filtrów, skorzystanie z kształtów, ramek czy ikon.Pomocne jest dla mnie stworzenie moich szablonów grafik, np. cykli, postów blogowych, postów na Instagramie. W ten sposób mam już gotowe wzory grafik. Wystarczy, że zmienię zdjęcie, tekst i kolejna grafika jest gotowa! Program posiada wersję płatną i bezpłatną.
 • Fotorto drugi w kolejności program, z którego korzystam. Oprócz edycji zdjęć, tworzenia grafik, ma także ciekawą opcję tworzenia kolaży. Podobnie jak Canva, jest programem intuicyjnym i prostym w obsłudze. Podobają mi się gotowe szablony, które mogą być dobrą inspiracją. W programie tym stworzyłam m.in. kobiece grafiki do mediów społecznościowych, które możesz bezpłatnie pobrać z bloga i wykorzystać, kiedy będzie potrzeba.

To programy z których korzystam często. Programów do tworzenia treści w mediach społecznościowych jest dużo, zarówno jeśli chodzi o grafiki, jak i proste video. Lubię testować nowe narzędzia.

 

4.Publikacja treści w social media – Hootsuite, Buffer, Later, Planoly

Przygotowane treści, programuję za pomocą narzędzi do automatyzacji. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się przy „stałych” treściach – cyklach, cytatach. Trzeba uważać, by nie popaść w skrajność, bo spontaniczne treści, treści osobiste też warto umieszczać. Nie namawiam Cię do automatyzowania treści. U mnie takie rozwiązanie funkcjonuje bardzo dobrze. Pomaga mi zachować regularność i zyskuję czas w ciągu tygodnia – mogę go poświęcić na inne zadania, np. promocję treści, aktywność, obsługę profili czy zupełnie inne zadania.

 • Hootsuite – program pozwoli Ci zaplanować treści m.in. na Facebooku (zarówno fanpage, jak i grupa), Twitterze, Instagramie czy LinkedIn. W wersji bezpłatnej możesz wprowadzić 3 konta. Jeśli obsługujesz więcej profili, potrzebna będzie wersja płatna (pierwszy płatny plan – 9,99 $/mc). Program posiada także wersję mobilną, co jest przydatne, gdy chcę szybko zmienić godzinę, datę czy treść posta.
 • Buffer –  programu używam na zmianę z Hootsuite. Programy traktuję na równi. Tak naprawdę wciąż sprawdzam jeden i drugi, by ostatecznie zdecydować się tylko na jeden i być mu wierna :) Posty można programować na Facebooka, Twittera, LikendIn, Google+, Instagram. W wersji bezpłatnej możliwe jest podpięcie 1 konta na platformę. Wersja płatna zaczyna się od 10 $/mc.
 • Later – narzędzie umożliwia programowanie postów na Instagram z komputera. Do 30 postów w miesiącu jest bezpłatnych. Pobierasz dodatkowo aplikację na telefon. Zdjęcie, grafikę można wgrać z komputera, z Dysku Google lub Dropbox. Wystarczy wgrać post, dodać opis i ustawić datę, godzinę. Gdy post ma się pojawić na Instagramie, na telefon przychodzi przypomnienie. Należy otworzyć post za pomocą Instagrama, aplikacja łączy się z profilem. Następnie można edytować post, dodać filtry.
 • Planoly – za pomocą programu, zaprogramujesz posty na Instagram z telefonu. Bardzo lubię ten program, często z niego korzystam. W wersji bezpłatnej można zaprogramować do 30 zdjęć. Zdjęcia czy grafiki można wgrać z Galerii telefonu, z Dropbox czy Dysku Google. Posty niezaplanowane będą miały znaczek “U”, zaplanowane – “S”. Wgrany post wystarczy zaprogramować. Gdy ma on się pojawić na Instagramie, przychodzi przypomnienie, następuje połączenie z Instagramem. Post można  edytować, wkleić opis.

narzedzia-social-media-2

5.Dwie aplikacje do obsługi fanpage na Facebooku

Nie zawsze mam możliwość obsługi profilu na FB z pozycji komputera. Dość często odpisuję na wiadomości z telefonu. To dla mnie spore ułatwienie. Do obsługi profilu i konta reklamowego korzystam z dwóch aplikacji.

 • Menedżer Stron – za pomocą aplikacji możesz odpowiadać na komentarze, sprawdzać wiadomości i to, co dzieje się na fanpage.
 • Menedżer Reklam – w szybki sposób sprawdzisz jak radzą sobie reklamy, jakie osiągają wyniki. Nie musisz zaglądać do Menedżera Reklam czy Power Editora. To szybki podgląd. Sprawdzisz m.in. jak wygląda reklama, jaki jest jej zasięg, reakcje czy wskaźnik trafności. Z poziomu aplikacji możesz także zmienić budżet, datę lub jednym ruchem – wyłączyć reklamę.

6.Gromadzenie treści, śledzenie nowości – Feedly, Pocket, Evernote

Dobrze wiesz, że w mediach społecznościowych pojawia się dużo nowości. Konieczne jest ich śledzenie, by być na bieżąco. Przydatne treści czy linki dobrze mieć pod ręką. W tym pomagają mi trzy poniższe programy.

 • Feedly – służy mi do tzw. przeglądu prasy, to czytnik RSS.  Mam dodane w nim strony, blogi branżowe, które czytam. Nowe artykuły pojawiają się automatycznie. Jak do wielu programów, także i tutaj, wykorzystuję kategorie. Dostępny jest także w wersji mobilnej – by mieć wszystko pod ręką.
 • Pocket – w tym programie zapisuję wartościowe artykuły, które mogą mi się przydać w przyszłości lub takie do przeczytania na później. Treści możeśz posegregować – narzędzie umożliwia dodanie tagów, wyróżnienie ulubionych artykułów czy archiwizację. Posiada wersję mobilną.
 • Evernote – w programie agreguję przydatne linki do artykułów, faktów, statystyk, programów. Mam wyraźny podział na kategorie. W ten sposób mogę czasem szybko podesłać przydatny link :)  Z programu korzystam już nie tak często, jak wcześniej. To program, w którym muszę zrobić porządek :) Dostępna jest także aplikacja mobilna.

 

7.Monitoring – Brand24

Dzięki narzędziu do monitoringu internetu, możesz dowiedzieć się co mówi się o Twojej marce – biznesie lub blogu. Pozwoli też szybko zareagować, by uniknąć ewentualnych kryzysów. Masz także możliwość ustawienia fraz związanych z Twoją branżą czy kategorią i zabierać głos w dyskusji czy proponować usługi.

Dzięki temu narzędziu monitoruję wzmianki związane z blogiem – mogę podziękować, wypowiedzieć się, gdy ktoś wspomina nazwę mojego bloga. W ten Mam także ustawione frazy związane z tematyką, którą poruszam.

 

8.Skracanie linków – bit.ly

Skrócony link wygląda bardziej estetycznie. Narzędzie to posłuży także do drobnej analizy – możesze sprawdzić ilość kliknięć w link. Uzyskasz także informację skąd pochodzą kliknięcia. Program możesz użyć zarówno w mediach społecznościowych, jak i wykorzystać go na blogu by podlinkować materiały i sprawdzać, jaką cieszą się popularnością.


Narzędzia, których używam ułatwiają mi funkcjonowanie w mediach społecznościowych. Dzięki nim mogę gromadzić informacje, pomysły w jednym miejscu, stworzyć szerszą perspektywę czy zyskać trochę czasu. Myślę, że z narzędziami jest tak, że warto sprawdzić, co pasuje do nas – stylu pracy i jej organizacji. Mają być one pomocą, a nie dodatkowym obowiązkiem. Na całe szczęście jest w czym wybierać !

 

Z jakich narzędzi korzystasz w mediach społecznościowych? Co jest dla Ciebie pomocne? Podziel się w komentarzu, z czego korzystasz. Może dzięki Tobie odkryjemy narzędzie, które ułatwi nam realizację zadań.

 

Ps. Życzę Ci dużo uśmiechu, Magda


oferta_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać

68 komentarzy

Małgosia | Dobre Zielsko 21 marca, 2017 - 11:55 pm

Numer 2 dla mnie. Jak Ty to robisz, że jesteś tak poukładana i potrafisz planować?

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 22 marca, 2017 - 11:06 am

Cześć Gosiu :)) Właśnie w dużej mierze pomagają mi narzędzia :) Aż tak poukładana nie jestem – czasem gubię się w ilości kartek i notatek, dlatego to co mogę przerzucam do komputera, żeby nie uciekło :) Tam przynajmniej mam wszystko w jednym miejscu, a z pewnością łatwiej jest mi znaleźć :) Jakoś trzeba opanować ten chaos, który też czasem mam :))

Reply
Marlena I Bogate Myśli 22 marca, 2017 - 11:22 am

Większość narzędzi znam i wykorzystuję :D Przymierzam się teraz do wypróbowania Asany ;) Jednak jeśli chodzi o planowanie treści na najbliższy miesiąc – zdecydowanie wygrywa u mnie kalendarz i długopis ;)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 22 marca, 2017 - 11:36 am

Dzięki Marlena za podzielenie się :) U mnie też w pewnych zadaniach tylko papier, a konkretnie zeszyt :) Ale powiem Ci, że ostatnio też mi się robi pewien chaos (za dużo pomysłów), więc te ważniejsze przerzucam do komputera, właśnie do Asany. A co jest dla Ciebie najbardziej pomocne ? To też jest tak, że czasem używamy tych samych narzędzi ale dostosowujemy je do siebie:) Ja wiem, że nie wykorzystuję wszystkich funkcji, tylko to, co jest mi potrzebne. U mnie takie najbardziej przydatne to chyba właśnie Asana, Canva i narzędzia do automatyzacji – Hotsuite/Buffer i do tego programy do Instagrama :)

Reply
Diana z Pieniadzjestkobieta 22 marca, 2017 - 12:26 pm

Większość znam i korzystam, ale akurat Google Sheets to dla mnie jakieś odkrycie! :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 22 marca, 2017 - 2:51 pm

Cześć Diana :) Może dlatego, że chodzi o prostotę :)) Ja stworzyłam sobie taki mój roboczy harmonogram właśnie w arkuszu Google i powiem Ci, że sprawdza się bardzo fajnie :) Wtedy mam szersze spojrzenie i wiem jakie treści i gdzie zamieścić. Taki harmonogram można też stworzyć w Excelu – myślę, że też się sprawdzi. Fajnie, że znalazłaś coś nowego :)

Reply
Kamila z Kreatorni Zmian 22 marca, 2017 - 12:36 pm

Magda dopiero trafiłam na Twój blog, ale ten wpis jest naprawdę bardzo wartościowy. Znam większość narzędzi, sama korzystam, ale te do planowania instagram to naprawdę perełki. Bardzo dziękuję za podzielenie się ☺ co do moich aplikacji i planowania to używam asany (w nozbe niestety brakuje mi tego całościowego widoku kalendarza), oprócz tego Google calendar, Facebook pages manager, canva, hootsuit, pexels jeśli chodzi o zdjęcia i pixabay. Jest ich w sumie więcej ale wszystkie wymieniłas ☺ lecę testować instagramowe apki ☺

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 22 marca, 2017 - 2:56 pm

Kamila bardzo dziękuję za Twoje słowa :) Witaj na blogu :) Cieszę się, że odkryłaś nowe narzędzia dla siebie :) Planowanie na Instagramie może być przydatne, a te dwa programy są super. Możesz też bardzo podobnie planować posty na Instagram za pomocą Hootsuite, ale ja jakoś bardziej przekonałam się do Later i Planoly. W Later możesz też podejrzeć posty na instagramowej siatce. Tak też jest w Planoly, które jest na telefon. Co do planowania to widzisz – ja nigdy nie korzystałam z Google Calendar, a już kilka osób polecało. Może warto się przyjrzeć i przekonać. Co do zdjęć to ja najbardziej chyba lubię Kaboompics – piękne, kobiece zdjęcia :) W ogóle w bankach zdjęć można przepaść. Do artykułu dołączyłam też link do listy banków zdjęć – można pobrać bezpłatnie, żeby mieć listę w jednym miejscu :) Ja właśnie przy okazji przygotowywania tego wpisu zorientowałam się, że tych narzędzi jest sporo, nawet takich drobnych. Będę opisywać przy okazji, bo w przeciwnym wypadku wpis byłby jeszcze dłuższy :)

Reply
Kamila z Kreatorni Zmian 22 marca, 2017 - 9:45 pm

Rewelacja! <3 Dodałam Cię już do mojego feedly :) Będziemy się częściej spotykać :) A Later już testuję :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 marca, 2017 - 1:38 am

Kamila ale mi miło, super :) Dziękuję :) Ciekawa jestem Twoich wrażeń z Later. Fajnie, że od razu przechodzisz do działania :)

Reply
Aneta Kicman | ZenBlog.pl 22 marca, 2017 - 4:30 pm

Świetne zestawienie! Niedługo czeka mnie konieczność zoptymalizowania blogowych działań pod kątem czasu i coś czuję, że wiele z poleconych przez Ciebie aplikacji się przyda. Zapisuję i będę wraca, czerpać. :) Dziękuję!

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 marca, 2017 - 1:39 am

Aneta bardzo Ci dziękuję za Twoje słowa ! :) Cieszę się, że zestawienie jest dla Ciebie przydatne. Mam nadzieję programy ułatwią Ci realizację i zadań i zyskać trochę więcej czasu :) Gdybyś miała jakieś zapytania to daj proszę znać. Z chęcią odpowiem :)

Reply
Żaneta Jażdżyk 22 marca, 2017 - 5:21 pm

Mój ulubiony temat <3 No i jakie kompendium wiedzy!

Również używam większości z wymienionych przez Ciebie aplikacji. Na liście do przetestowania mam jeszcze Planoly. Jak zresztą i zadbanie o Instagram…

Swoją drogą jestem ciekawa jak wypadłoby porównanie Sentione z Brand24 :P Może sama się pokuszę o przetestowanie Brand24. Bo narazie korzystam z tego pierwszego ;)

Mam tylko problem z narzędziem do planowania treści na kanały Social Media. Aktualnie robię to w Excelu, ale nie znoszę tego… niestety nie znalazłam dobrej alternatywy, więc tworzę swoją aplikację ;) Patrzę, że jej działanie obejmie i taki sposób planowania jak u Ciebie w Google Sheets. Uff… byle tylko udało mi się rzeczywiście ją skończyć. I to szybko :P

Co do ustalania contentu na Social Media – od naszej rozmowy rzeczywiście się staram :) Jeszcze nie do końca działa to tak jakbym chciała, ale jest zdecydowanie lepiej. Dziękuję za inspirację ;)

P.S. I oczywiście dziękuję za polecenie mojego artykułu <3 Mam nadzieję, że będzie przydatny :)

Reply
Marta Kaczmarski 23 marca, 2017 - 2:55 am

Cześć Żaneta. Ja porzuciłam Google Sheet na korzyść Google Keep. Jest taki bardziej przyjazny zwłaszcza od kiedy zaczęłam robić sobie nagłówki ze zdjęć.

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 marca, 2017 - 10:07 am

Dziękuję Żaneta :) Jeśli chodzi o narzędzia to ja mam taką refleksję, że warto sprawdzić po to, by przekonać się czy nam odpowiada :) Wiesz jak to jest… czasem coś wydaje się być dobrym rozwiązaniem , po czym okazuje się, że nie do końca odpowiada naszemu stylowi pracy :)
Ja tak już miałam z kilkoma narzędziami, które po mału idą w odstawkę na rzecz innych. A jak coś jest super to nie szukam dalej :)) Chyba, że coś mnie bardzo zainteresuje :))

Jeśli chodzi o monitoring to ja bardziej zaprzyjaźniłam się z Brand24 dzięki zajęciom na studiach. Później już na spokojnie ustawiałam parę rzeczy i tak zostałam :) Nie porównywałam nigdy z SentiOne, więc nie mam zdania na temat tego drugiego. Za to Brand24 mogę polecić. Może różnica jest w raportach, analizach ? Ciężko powiedzieć. Nie wiem też jak w SentiOne działa sprawa wykluczeń fraz czy sama wyszukiwarka, czy można ustawić filtry, pogrupować czy zablokować stronę czy autora. Jeśli zrobisz kiedyś zestawienie to z chęcią przeczytam. Sama też wypróbuję, co by się przekonać :)

Co do planowania contentu to mi póki co odpowiada Google Sheets, jakoś ten system sprawdza się u mnie, mimo, że jest prosty :) Po mału jednak przenoszę coraz więcej pomysłów do Asany i być może tam stworzę sobie jakiś content calendar, ale jeszcze muszę przemyśleć, by było faktycznie wygodnie :) Bardzo jestem ciekawa Twojego programu, już co nieco widziałam:) Fajnie, że możesz tak stworzyć od zera, to pewnie fascynujące. Oczywiście wymaga też dużo pracy, ale jak już będzie gotowe – to będzie to dla Ciebie (i pewnie nie tylko) ułatwienie i duża satysfakcja :) Trzymam kciuki !

Artykuł polecam z pełnym przekonaniem :) Ciekawa jestem Asany vs Trello. Asana też ma tablice, więc jest to dość podobne. Widzisz – kolejna rzecz do porównania :))

Reply
Nieidealna Anna 22 marca, 2017 - 7:54 pm

Duzo rzeczy znam,ale nadal pracuje nad automatyzacja. Ze wzgledu na mojego,dosyc emocjonalnego bloga,nadal najwierniejszy pozostaje mi zeszyt i dlugopis ?

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 marca, 2017 - 10:09 am

Cześć Ania :) Tak, jak wyżej pisałam – każdy ma swoją metodę pracy i jeśli to się sprawdza to nie ma co kombinować :)) Dobrze, że masz swój sposób. A swoją drogą to ciekawe ile już zeszytów zapisałaś :)) Ja mam zeszyt na pomysły, piszę też artykuły w zeszycie (takim A4) i szybko się zapełnia :)

Reply
Nieidealna Anna 24 marca, 2017 - 10:35 am

WOW, jesteś niemożliwa z tym zapisywaniem :D

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 25 marca, 2017 - 7:52 pm

Ania hah coś w tym jest :) Pomysłów dużo tylko gorzej z czasem na wprowadzenie :))

Reply
Małgorzata Starzyńska 23 marca, 2017 - 1:12 am

Pojawił się nowy Planer postów. Wersja darmowa to Fb, Twitter i Linkedin. Co ciekawe to to, że w wersji darmowej można również umieszczać posty na grupach. http://recurpost.com/

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 marca, 2017 - 10:09 am

Cześć Małgorzata. Dziękuję za polecenie narzędzia. Nie znałam go. A jak u Ciebie się sprawdza? :)

Reply
Małgorzata Starzyńska 23 marca, 2017 - 3:50 pm

Testuję Recurpost ok.2 tygodnie i jak do tej pory jest ok :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:15 pm

To z ciekawości kiedyś zobaczę, co ciekawego jest w programie :) Dziękuję za polecenie :)

Reply
Marta Kaczmarski 23 marca, 2017 - 2:49 am

Bardzo Lubię Cię czytać i to nie omiataniem wzrokiem ale każde słowo.
Masz taki amerykański styl, który polega na pełnej transparentności.
Ile trzeba czasu, żeby to wszystko ogarnãć ?
W sumie to nie ma znaczenia
ponieważ ta wiedza daje pełnà niezależność
a ta, jest bezcenna.
Bardzo Cię pozdrawiam i dziękuję za inspiracje.
Lecę sprawdzić ASANA

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 marca, 2017 - 10:11 am

Cześć Marta :) Ależ mi miło, że mnie odwiedzasz:)) Bardzo dziękuję Ci za miłe słowa :) Ile czasu ? Ciężko mi tak dokładnie policzyć bo ja tak działam trochę na raty :)) Ale muszę kiedyś zliczyć ile zajmuje łącznie czas – napisanie artykułu, przygotowanie aż do samej publikacji :)
Ciekawa jestem Twojego wrażenia jeśli chodzi o Asanę :) Pozdrawiam ciepło :))

Reply
Dawid Lasociński/Swiathegemona 23 marca, 2017 - 10:26 am

O niektórych narzędziach słyszałem, do niektórych się przymierzam (Canva), ale tak jak napisała Nieidealna Anna w komentarzu – moim głównym narzędziem nadal pozostaje notes i długopis, szczególnie że większość pomysłów zapisuję w podróży – zarówno tej dalszej, jak i komunikacją miejską :-)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:17 pm

Cześć Dawid :) Pewnie- tak, jak pisałam w artykule – każdy z nas działa tak, jak mu wygodnie, jak lubi :) Ale fajnie, że Twoje wpisy powstają nawet w środkach komunikacji :) A co do samej Canvy to polecam program właśnie do grafik blogowych (chyba, że są to zdjęcia, w ktorych nie dodajesz opisów, “ozdobników” to wtedy faktycznie nie potrzeba – zdjęcia robią robotę :) ) ale też do grafik w mediach społecznościowych. Ciekawa jest opcja szablonów, które można modyfikować. To dobra inspiracja, ale też można trochę zyskać na czasie :)

Reply
Dawid Lasociński/Swiathegemona 24 marca, 2017 - 2:42 pm

Wiem, że Canvy warto się nauczyć, a potem stosować, ale ja mam refleks szachisty korespondencyjnego. Dziś decyzja, za trzy miesiące realizacja :-) :-)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 25 marca, 2017 - 7:52 pm

Dawid rozumiem :) Wszystko trzeba dopasować do siebie :))

Reply
Mama w Barcelonie 23 marca, 2017 - 12:08 pm

Widzę, że niewele jeszcze wiem w tym temacie, u mnie głównie karta i długopis :D Szukałam właśnie jakiegoś programu, który pozwoli kontrolować mi fanpage i dodawać komentarze jako moja strona z telefonu. Super!

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:21 pm

Cześć Mama w Barcelonie :) Ja też lubię kartkę i długopis, ale do pisania i pomysłów. Inne programy pomagają mi lepiej funkcjonować w mediach społecznościowych. Właśnie dlatego opisuję kilka z nich, bo może dla innych osób będzie to przydatne :) Jeśli chodzi o obsługę fanpage to tak – właśnie aplikacji Menedżer Stron – sprawdzi się tutaj idealnie :)

Reply
MatkaHrabiny 23 marca, 2017 - 12:39 pm

Menadżer stron, canva, foter, pixabay, desygner ( to taka biedna canva z polskimi znakami ale z opcją pracy na urządzeniach mobilnych) issue do e-booków osadzanych na stronie, reszty nie znam albo nie wiem, że używam. Bida u mnie. Ciężko ogarniam programy i aplikację, chyba jestem odporna na technologię. Kradne twojego ebooka.

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:23 pm

Witaj Matka Hrabiny :) Używasz sporo programów, więc nie widzę tej odporności na technologię :)) Powiem Ci, że ja myślałam wcześniej , że jestem nietechniczna, ale okazuje się, że jak raz się coś zrobi to później dużo łatwiej i nagle “da się” :) Także teraz wyrzucam to stwierdzenie ze słownika :) Miło mi, że pobrałaś ebook. Mam nadzieję, że będzie przydatny i znajdziesz jakieś nowe, ciekawe programy :))

Reply
Sylwia Michałowska 23 marca, 2017 - 1:00 pm

Kiedyś korzystałam z wielu urządzeń i aplikacji ułatwiających, ale doszłam do wniosku, że najbardziej sprawdzają się u mnie tradycyjne metody- karta i ołówek :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:26 pm

Cześć Sylwia :) U mnie też sprawdza się kartka i ołówek do wielu rzeczy :) Ale jestem też zwolennikiem automatyzacji, gromadzenia rzeczy w jednym miejscu (stąd np. Feedly, Pocket) czy korzystania z prostych programów (jak np. Canva) :) Ale dobrze, że wiesz co u Ciebie nie działa i pozostajesz przy tym, co działa :)

Reply
Magda M. 23 marca, 2017 - 1:02 pm

Ja mam taaaaaaaaaaaaki problem z organizacją… Wszystko robię chaotycznie, spontanicznie, mam wrażenie, że zajmuje mi to dużo więcej czasu niż powinno. I za nic nie potrafię się lepiej zorganizować, choć o wszystkich tych narzędziach słyszałam, to używanie ich jakoś mi nie idzie… Hootsuite przekręca mi zdjęcia, nie publikuje, o harmonogramie zapominam… chyba beznadziejny ze mnie przypadek ;)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:30 pm

Cześć Magda :) U mnie właśnie działanie spontaniczne nie sprawdza się, bo wtedy właśnie zajmuje mi to więcej czasu. Stąd jestem zwolennikiem działania zgodnie z planem i strategią. Wtedy pewne rzeczy mogę ułożyć, zaplanować wcześniej, mam też wytyczne, którymi mogę się kierować i wtedy znam też kierunek działań. A to dziwne masz przypadki z Hootsuite – ja korzystam i wszystko jest dobrze. Nie mam pojęcia dlaczego przekręca Ci zdjęcia. A to tak się dzieje na FB ? Jakiego używasz formatu ? Może to kwestia formatu właśnie. Musiałabyś napisać coś więcej :)) Tak sobie myślę, że jeśli chodzi o chaos to pomocne może być właśnie wcześniejsze przygotowanie – np. stworzenie listy z kategoriami wpisów w mediach społecznościowych (z podziałem na serwisy), ustalenie formatów, a następnie ułożenie postów np. w harmonogramie tygodniowym. Wtedy od razu można też stworzyć grafiki. Chodzi tutaj o jakieś stałe posty (nie piszę o tych spontanicznych ). Dodatkowo można je zaprogramować i gotowe :) Wtedy chociaż to odchodzi i jest coś z głowy, a w tygodniu można zająć się innymi zadaniami :)

Reply
ikka 23 marca, 2017 - 1:20 pm

Bardzo dobry artykuł – aby dobrze się zorganizować niezbędne są odpowiednie narzędzia :) Tak dużo dzieje się wokół, że każdy sposób na opanowanie tego chaosu jest na wagę złota :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:31 pm

Cześć ikka :) A to prawda- tych zadań do wykonania jest sporo, a co ciekawe – jest ich coraz więcej :) A Tobie co pomaga? Z jakich narzędzi korzystasz? :)

Reply
Sylwia z MocKobiet.eu 24 marca, 2017 - 9:35 am

Madzia, jak zawsze przydatny artykuł dla poszukujących rozwiązań :)
PS. Czy Twoje rozwiązania do planowania Insta są do zastosowania przy tel. z Windowsem? :D Tradycyjne pytanie ode mnie ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:35 pm

Cześć Sylwia, dziękuję :)) No tak.. Windows… jeśli chodzi o Later to z pewnością nie działa na Windows bo z taką informacją się spotkałam od osoby, która ma system. Jeśli chodzi o Planoly to nie mam potwierdzonej informacji, ale na stronie głównej aplikacji jest informacja o sklepach z systemem iOS i Android, więc obawiam się, że jest problem z Windowsem.
Pozdrawiam już wiosennie :))

Reply
Joanna z PRo-komunikacja.pl 24 marca, 2017 - 10:20 am

Hmm, te arkusze googla muszę wypróbować. Korzystam z kalendarza google i to mi się dość sprawdza. Może jednak arkusze to będzie lepszy sposób.

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:36 pm

Cześć Asiu :) A ja z kolei nie korzystałam nigdy z Kalendarza Google, choć już kilka razy o nim słyszałam. A w czym Ci pomaga? Bo może i ja go sprawdzę :))

Reply
Milena | najlepszapora.pl 24 marca, 2017 - 12:42 pm

Z większości z polecanych narzędzi sama korzystam i na dobrą sprawę nie wyobrażam sobie już bez nich pracy. Ciągle szukam sposobu na zautomatyzowanie działań na mediach społecznościowych i sama próbuję i z Buffer i Hootsuite, bo chcę maksymalnie ograniczyć spędzanie czasu przy komputerze. Zobaczymy jaki efekt to przyniesie. :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 24 marca, 2017 - 2:38 pm

Cześć Milena, ja mam podobnie – wiele narzędzi bardzo ułatwia mi pracę i bez nich byłoby ciężko :) Buffer i Hootsuite są dobrym rozwiązaniem. Część działań można też automatyzować na Instagramie (wtedy zarówno Buffer, Hootsuite , Later czy Planoly sprawdzą się ). Do automatyzacji może też posłużyć program IFTTT , ja nie korzystam, bo nie ma u mnie zastosowania póki co, ale może u Ciebie będzie on ok :)

Reply
Anita Bednarczyk 25 marca, 2017 - 3:43 pm

Super lista. Bardzo się przyda :) Dzięki Magda!

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 25 marca, 2017 - 7:53 pm

Cześć Anita :) Cieszę się, że znalazłaś przydatne dla siebie narzędzia. A Tobie co ułatwia funkcjonowanie w mediach społecznościowych? Czy masz jakieś swoje ulubione programy ? :)

Reply
Social Media Mixer 27 marca, 2017 - 1:29 pm

Super lista jak zwykle u Ciebie, a wiesz, ze znalazł się program, którego nie znałam :). Fotor, muszę sprawdzić :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 27 marca, 2017 - 10:59 pm

Agnieszka cześć :) Dzięki za komentarz :) Dla Ciebie programy są na porządku dziennym :) Ale mimo to super, że znalazłaś coś dla siebie :)) W Fotor tworzyłam właśnie kobiece grafiki z hasłami motywacyjnymi – bardzo przyjazny program, a szablony wyglądają trochę inaczej niż w Canva :)) Minusem tylko jest to, że nie ma wielu polskich czcionek, trzeba trochę pokombinować, ale da radę :)) A może dorzucisz coś do listy ? Co Tobie pomaga? :)

Reply
Karolina Kary B 28 marca, 2017 - 8:46 am

Asana lepsza niż Nozbe? Używam tego drugiego i jest ok, ale z ciekawości dopytam :) I jeszcze mam pytanko o Brand24 – wersja płatna?

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 28 marca, 2017 - 8:52 pm

Hej Karolina :) Ja korzystałam wcześniej z Nozbe i też byłam zadowolona. Potem spróbowałam Asany i tak zostałam. Ciekawa jest funkcja tablic – boardów, gdzie można umieszczać zadania, jest do tego widok kalendarza, co jest wygodne. Bardziej odpowiadał mi też layout. Jeśli chodzi o Brand24 to wersja płatna (ta najtańsza) kosztuje 89 zł, ale dla blogerów jest opcja bezpłatna, ale musiałabyś napisać maila. Zobacz, czy jeszcze jest dostępna ta opcja :)

Reply
Karolina Kary B 31 marca, 2017 - 12:05 pm

Już mam wersję dla blogerów :D Teraz muszę ją jeszcze rozkminić :D

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 1 kwietnia, 2017 - 1:20 pm

Karolina jakbyś miała jakieś zapytania to pisz – z chęcią podpowiem. Jest też support, który pomoże Ci ustawić to co chcesz monitorować, są też filmiki i pomoce, które omawiają funkcje systemu, więc będzie dobrze :))

Reply
Karolina Kary B 5 kwietnia, 2017 - 8:27 am

Dziękuję :)

Katarzyna Grzebyk 28 marca, 2017 - 9:38 am

Wow, ja ciągle jestem na etapie kartki i ołówka, ale mam też planner w postaci papierowej oraz zwkły plik .docx, w którym zapisuję pomysły. Dzięki Madziu za tyle inspiracji i podpowiedzi!

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 28 marca, 2017 - 8:54 pm

Kasiu ja z pewnymi rzeczami też kartka i długopis, ale biorąc pod uwagę zapisywanie w różnych miejscach – zaczęłam przenosić do komputera :) Było czasem tak, że zapisałam w innym zeszycie, a później szukałam, szukałam pomysłu :)) Teraz ważniejsze rzeczy przerzucam do komputera, przynajmniej wiem, gdzie mam :) Mam nadzieję, że znajdziesz programy, które będą przydatne. Tak, jak pisałam – każdy musi dopasować do siebie , tak myślę :))

Reply
Katarzyna Grzebyk 29 marca, 2017 - 8:28 am

Chyba o to właśnie chodzi, przekonywanie się do czegoś na siłę czasem może przynieść odwrotny efekt:-)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 31 marca, 2017 - 2:03 am

Tak, dlatego nie zamierzam tego robić :) Podaję opcje i piszę, co działa u mnie, ale każdy wybiera i dopasowuje do siebie :)) Każdy też wie jaki system pracy odpowiada.

Reply
Troskliwa 28 marca, 2017 - 10:15 pm

Idealny post dla mnie, ponieważ od ok 2 tygodni zaczęłam prowadzić bloga:) tzn mam dwa jeden anglojęzyczny, który prowadzę od ok 7 mscy i ciągle szukałam jakiś nadzedzi, które pozwolą mi to wszystko uporządkować no i dzięki Tobie mam ich teraz trochę do wyboru:)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 31 marca, 2017 - 2:04 am

Cześć Troskliwa :) Cieszę się, że znalazłaś jakieś ułatwienia dla siebie :)) Zobacz, które najbardziej Ci odpowiada, przetestuj. Daj znać czy coś Ci ułatwiło pracę :) Możesz także pisać, jeśli chodzi o alternatywy to może coś uda się podpowiedzieć :)

Reply
speckledfawn 28 marca, 2017 - 10:17 pm

super post, kilka aplikacji ściągnęłam sobie jeszcze w trakcie czytania :P

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 31 marca, 2017 - 2:05 am

Cześć :) To się nazywa działanie :) A jakie aplikacje Cię zaciekawiły ? :))

Reply
speckledfawn 31 marca, 2017 - 2:55 pm

zainstalowałam sobie evernote, brand24 i menadżera stron :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 1 kwietnia, 2017 - 1:19 pm

Ale fajnie, że tyle pomocnych narzędzi testujesz :) Menedżer bardzo się przydaje do takiej codziennej obsługi fanpage, ja obsługuję często , bo nie zawsze mogę być przy komputerze :)) Dzięki Brand24 też nic Cię nie ominie, trzeba tylko dobrze ustawić frazy, ale jakby co – jest także pomocny support, więc pomoże :)
Ciekawa jestem Twoich doświadczeń jeśli chodzi o Evernote, daj znać , jak wrażenia :))

Reply
Mateusz Czech 4 kwietnia, 2017 - 11:02 am

Cześć @magdalenabek:disqus i dziękujemy bardzo za wzmiankę o Brand24!

PS. Świetny tekst! :)

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 4 kwietnia, 2017 - 9:51 pm

Cześć Mateusz :) Miło Cię widzieć na blogu :) Macie dobre narzędzie i bardzo fajny support, więc polecam z pełnym przekonaniem :) Dzięki i pozdrawiam :)

Reply
Aleksandra | Wild Rocks 23 kwietnia, 2017 - 10:00 pm

hootsuite byłby dla mnie idealny, ale już chyba ze 3 razy zdarzyło mi się opublikować na FB coś co było szkicem, tylko dlatego ze kliknełam “enter”. Mega irytujace! ;)
Dzieki za fajne wskazówki!

Reply
Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 23 kwietnia, 2017 - 11:51 pm

A to faktycznie ! :)) Patrz- mi nigdy się nie zdarzyło :) Zawsze tworzę i programuję i jakoś nigdy nie wcisnęłam enter :)) Przynajmniej miałaś wesoło :))

Reply

Leave a Comment