Przydatne narzędzia do prowadzenia konta na Instagramie

by Magda

narzedzia-do-prowadzenia-konta-na-instagramie

Dobrze prowadzone konto na Instagramie zwiększa szanse, że zainteresujesz swoich odbiorców. Zaciekawisz także osoby, które zajrzą do Ciebie. Jeśli dodatkowo będziesz przestrzegać kilku zasad, możesz docierać do nowych klientów czy czytelników.

O ważnych moim zdaniem zasadach na Instagramie pisałam w osobnym artykule  → Jak korzystać z Instagrama – 7 ważnych wskazówek.

Dobre konto… czyli jakie? Ostatnio spodobało mi się określenie, że konto na Instagramie powinno być jak ekskluzywny magazyn. To interesujące treści, przyciąganie uwagi, dobry wygląd. Styl. Czy chciałabyś przeglądać swoje konto popijając filiżankę kawy lub herbaty? Ja wciąż pracuję nad swoim profilem – zarówno nad lepszymi, ciekawszymi treściami, jak i spójnością. Tworzę swój magazyn. Niepowtarzalny styl. A Ty?

No dobra… powiesz fajnie, ale jak zadbać o regularność, tworzyć ciekawy profil i jednocześnie nie spędzić na Instagramie połowy dnia? Nie wiem, jak Ty, ale ja lubię ułatwienia. Pomagają mi w tym narzędzia.

Przygotowałam dla Ciebie listę kilku narzędzi, które są przydatne w prowadzeniu konta na Instagramie. Jest ich dużo więcej. Skupiałam się na tych, z których ja korzystam. Zostań ze mną, przeczytaj, weź to co jest Ci potrzebne. Jeśli używasz innych narzędzi, które Tobie pomagają – podziel się. Niech inne osoby (w tym ja) również skorzystają :)


PRZYDATNE NARZĘDZIA DO PROWADZENIA KONTA NA INSTAGRAMIE

Harmonogram treści

Dobre treści w mediach społecznościowych przyciągają odpowiednie osoby. Dobre czyli jakie? Powiesz, że wartościowe. Ale co to znaczy dostarczać wartościowe treści swoim odbiorom?

To odpowiadanie na potrzeby, zapytania, wskazywanie rozwiązań. Wartością mogą być także doznania estetyczne, porcja inspiracji czy motywacji do działania. W doborze treści, a także w zachowaniu różnorodności i regularności, pomaga mi planowanie. Ustalam harmonogram treści. Raz na tydzień przygotowuję treści, które pojawią się na moich profilach w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie. Mam także szkic na dłuższy okres czasu.

Nie namawiam Cię do  planowania. Może wcale go nie potrzebujesz, bo umieszczasz zdjęcia pod wpływem chwili, masz luźniejszy styl. U mnie taki system się sprawdza i pomaga mi prowadzić moje konto.

Co pomoże Ci w planowaniu treści?

Jeśli wolisz planować elektronicznie, w zupełności wystarczy Ci arkusz Google Sheets. Wystarczy stworzyć prosty dokument z podziałem na miesiące. W każdym miesiącu stwórz podział na poszczególne dni. Gdy jesteś obecna także w innych serwisach, możesz je uwzględnić. Możesz stworzyć dokument podobny do poniższego. Zamieszczam ku inspiracji.

harmonogram-social-media

Tworzenie grafik

Do stworzenia grafik, kolaży, materiałów promocyjnych czy w celu dodania tekstu, możesz skorzystać z prostych programów. W kilka chwil stworzysz przyciągające uwagę treści. Moim ulubionym programem jest Canva.

Do grafik na Instagrama używam najczęściej gotowego formatu 800 x 800 px.

O tworzeniu grafik do mediów społecznościowych pisałam w osobnym artykule, poznasz w nim wskazówki, które stosuję → Moje zasady tworzenia grafik do mediów społecznościowych.

Z pomocą przyjdą Ci także inne programy: Fotor, BeFunky, Fotojet, Pablo by Buffer.

 

Dodawanie postów i zdjęć na Instagram z komputera

Instagram jest aplikacją mobilną. Zdjęcia umieścisz z telefonu. Co jednak w sytuacji, gdy chcesz umieścić treści (zdjęcia, grafiki) z poziomu komputera? Z pomocą przychodzą programy. Przedstawię Ci rozwiązania.

 

1. Wykorzystaj Dropbox – w ten sposób zamieścisz swoje treści w “chmurze”. Pobierz program na komputer, zainstaluj aplikację na telefonie. W momencie, gdy umieścisz post na komputerze, będzie on widoczny także w aplikacji. Teraz wystarczy go zapisać w galerii telefonu. Stąd już prosta droga do umieszczenia posta na Instagramie.

 

2. Programy do publikowania postów w mediach społecznościowych – w ten sposób zaprogramujesz swoje posty “do przodu”. Dla mnie to duże ułatwienie. Mam gotowy harmonogram treści, następnie mogę zaprogramować swoje posty.

Do postów na Instagramie używam programu Later. Do 30 postów w miesiącu jest bezpłatnych. Posty wgrywam za pomocą komputera, ustawiam datę, godzinę i posty publikują się na Instagramie. Prawie… potrzeba jest także aplikacja na telefon. Dlaczego? Regulamin Instagrama nie zezwala na automatyczną publikację postów. Aplikację mam pobraną na telefonie. Gdy wcześniej zaprogramowany post ma być opublikowany na Instagramie, na telefon otrzymuje powiadomienie. Post otwiera się w aplikacji, łączy z Instagramem i z tego poziomu mogę go umieścić na moim profilu. Poniżej screen, jak program wygląda na komputerze.

programowanie-postow-laterNa podobnej zasadzie działają inne programy do programowania postów w social media. Możesz skorzystać z programu Hootsuite lub Buffer.

 

3. Programowanie z telefonu – a może chcesz zaplanować posty na przyszłość, ale z telefonu? Nie ma sprawy. To moje ostatnie odkrycie – aplikacja Planoly. Możesz zaprogramować posty/zdjęcia, które masz dostępne w telefonie lub te przechowywane w “chmurze” (Google Drive, Dropbox). Dostępna jest także wyszukiwarka zdjęć zarówno po nazwie profilu, jak i hashtagach. Dodatkowo zobaczysz, jak Twój profil wygląda po ich dodaniu. Przydatne rozwiązanie, by pracować nad spójnością konta. Posty można dodać, a te niezaplanowane ze znaczkiem “U” (unscheduled) można przesuwać i ułożyć je, jak chcemy. Można też je zaplanować, wtedy post ma literkę “S” (scheduled). Aplikacja oferuje dostęp do statystyk konta i postów, m. in. ilość obserwujących, obserwowanych, ilość polubień, komentarzy. W wersji bezpłatnej dostępne są statystyki z ostatniego tygodnia. W ostatniej zakładce znajdziemy informację o samych postach wraz z liczbą komentarzy i polubień – można sprawdzić, które z nich cieszyły się większą popularnością.

aplikacja-planoly

Udostępnianie postów z innych profili na Instagramie

Udostępnianie treści z innych profili może być przydatne, jeśli chcesz umieścić zdjęcia osób, które użytkują Twój produkt. W ten sposób możesz również wzbogacić swój profil inspiracjami, dawką motywacji lub po prostu podzielić się czymś ciekawym. Dzięki aplikacji, zdjęcie będzie podpisane i będzie wiadomo kto jest jego autorem. Ja w tym celu używam aplikacji Repost for Instagram

Wybierasz interesujące zdjęcie, następnie “Kopiuj adres URL do udostępnienia”, otwierasz aplikacje, wskazujesz miejsce podpisu, klikasz “Repost”. Następnie łączysz się z Twoim profilem na Instagramie, a następnie zamieszczasz post.

aplikacja-repost-for-instagram

Aplikacje do obróbki zdjęć na Instagramie

Wiesz, że ważny jest wygląd, spójność i styl profilu. Aby upiększyć swoje zdjęcia/grafiki możesz skorzystać z filtrów Instagrama i możliwości edycji. Z pomocą przychodzą także dodatkowe aplikacje. Jest ich sporo. Ja pokażę Ci kilka tych, których używam. Może polecisz mi również coś ciekawego?

1. Aplikacja VSCO

Znajdziesz w niej filtry i sporo możliwości edycji zdjęć. Po dostosowaniu zdjęcia, możesz udostępnić je w mediach społecznościowych lub zapisać w galerii.

aplikacja-vsco2. Aplikacja Pixlr

Ciekawą opcją w aplikacji są kolaże, jest ich dość dużo. Dodatkowo są przycięcia, kontrasty, możliwość narysowania. Są również filtry, ramki, tła, naklejki. Wybór jest spory.

aplikacja-na-telefon-pixlr3. Aplikacja Color Story

Część elementów jest płatna. Jednak mimo to istnieje sporo możliwości edycji i upiększenia zdjęć.

4. Aplikacja Phonto

Za jej pomocą dodasz w szybki sposób tekst – możesz wybrać fonty, kolor, rozmiar i położenie tekstu.

aplikacja-color-story-aplikacja-phontoCo dodatkowo?

Na koniec dwa małe ułatwienia.

Notatnik na telefonie – do umieszczenia listy hashtagów, aby mieć do nich łatwy i szybki dostęp.

bit.ly – skracacz linków. W ten sposób skrócisz link w Twoim bio, będzie on wyglądał lepiej, a dodatkowo będziesz mieć informację o ilości kliknięć.

 


Wychodzę z założenia, że narzędzia mają być ułatwieniem. Nie używam ich zbyt wielu (tak mi się wydaje :) ), a te z których korzystam są dla mnie pomocne w prowadzeniu konta na Instagramie. Powyżej opisałam te, których używam najczęściej. Pewnie z czasem odkryję nowe rozwiązania, ale o to właśnie chodzi, by usprawnić swoje działania.

 

Jakie narzędzia są dla Ciebie przydatne w prowadzeniu konta na Instagramie? Czy masz swoje ulubione programy, aplikacje? Podziel się w komentarzu.

 

Zapraszam Cię do moich profili w mediach społecznościowych. Znajdziesz tam informacje z zakresu social media, relacji z klientem, obsługi, a także codzienność i macierzyństwo. Zajrzyj na Facebooka, obserwuj mnie na Instagramie, porozmawiajmy na Twitterze.

 

 

Ps. Wielu powodów do uśmiechu, Magda


oferta_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać

64 komentarze

Dagmara | socjopatka.pl 3 stycznia, 2017 - 9:31 pm

Nie używam prawie żadnych narzędzi do prowadzenia Instagrama. Repost mam ściągnięty, ale moze tylko raz go użyłam. Instagram tak kocham, że jakoś wszystko regularnie dzieje się samo. Podoba mi się porównanie instagrama do ekskluzywnego magazynu.:) Dało mi to do myślenia.:)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 3 stycznia, 2017 - 9:39 pm

Dagmara mi również spodobało się to porównanie :) Też zaczęłam się głęboko zastanawiać :) Podoba mi się Twój Instagram – masz też bardzo ładne zdjęcia. Ja nie mam umiejętności fotograficznych, ale zawsze można się czegoś nauczyć – np. w tym roku :) Ja bym chyba zginęła bez planowania w mediach społecznościowych, zwłaszcza, że nie raz jest tak, że ciężko jest zamieścić treści czy coś napisać, gdy córka jest ciekawa komputera :) To też pomaga mi zachować regularność. Najważniejsze, aby znaleźć swoje metody, które się sprawdzają :)

Iza - Kobieca strona Mamy 3 stycznia, 2017 - 10:01 pm

Do tej pory nie używałam żadnych narzędzi, ale po Twoim poście kilka z nich pojawi się na moim telefonie :) (Nawet do obróbki zdjęć używałam programu instagramowskiego więc cieszę się, że teraz poznałam kilka alternatyw). Mój Instagram to raczej taki freestyle – wrzucam to, co w danym momencie jest dla mnie ważne/ciekawe. A ostatnimi czasy w ogóle ciężko o coś dobrego, bo zniszczyłam telefon i użytkuję starą Nokię, na której nawet nie mogę zainstalować Instagrama! Więc w oczekiwaniu na nowy telefon korzystam z tego od męża, a tu już różnie bywa z “dostępnością”… ;)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 4 stycznia, 2017 - 2:31 am

Iza fajnie, że znalazłaś coś ciekawego dla siebie :) Ja wbrew pozorom też nie mam zbyt wielu narzędzi do Instagrama. Co jakiś czas odkrywam nowe i zastanawiam się czy będą dla mnie przydatne. Myślę, że dobrze wiedzieć, że są różne narzędzia i wybrać to, co jest dla nas przydatne. W takim razie życzę Ci krótkiego czasu oczekiwania, a później zabawy z nowymi narzędziami :)) Jeśli pojawią się jakieś zapytania z Twojej strony to z chęcią odpowiem :))

Lidia - Haniola 3 stycznia, 2017 - 10:19 pm

Chyba odważę się wypróbować narzędzia do Instagrama, szczególnie zainteresował mnie Later i Planoly. Do tej pory wszystko odbywało się u mnie tak po prostu – robiłam zdjęcie i zamieszczałam. Ale może i trochę urozmaicenia się przyda :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 4 stycznia, 2017 - 2:34 am

Lidia mi planowanie bardzo pomaga. To odnoszę ogólnie do mediów społecznościowych, w tym do Instagrama. Mogę w ten sposób zaplanować stałe posty. Oczywiście zawsze jest miejsce na spontaniczność :) Dzięki Later można programować z komputera i umieszczać np. grafiki (wcześniej przygotowane czy te z wpisów blogowych). Planoly pozwala zaplanować posty z telefonu, ze zdjęć/grafik w chmurze. Podoba mi się to, że można posty ułożyć w konfigurację, sprawdzać, jak będą wyglądać i dbać o spójność na Instagramie. Spróbuj i zobacz, czy odpowiadają Ci te narzędzia. Jestem ciekawa Twojej opinii. Daj znać, jak wrażenia i jeśli będziesz miała zapytania to z chęcią pomogę :)

Paulina Błaszkiewicz - Careta 3 stycznia, 2017 - 10:45 pm

Już kiedyś ściągnęłam Later, ale jeszcze nie zaczęłam używać – muszę się przełamać ;) Do obróbki zdjęć używam Snapseed – daje dużo fajnych możliwości :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 4 stycznia, 2017 - 2:38 am

Mi Later bardzo się podoba – jest prosty, intuicyjny. Przydaje się również wtedy, gdy jestem zajęta w domu (wiadomo, jak to bywa z dzieckiem:) ), post jest zaprogramowany, wszystko jest gotowe, muszę tylko potwierdzić na telefonie, wkleić opis, następnie z notatnika dodać hashtagi i już – post jest na Instagramie :) Paulina dziękuję za polecenie aplikacji – pobrałam z ciekawości – faktycznie ma sporo opcji. Pod tym względem jest trochę podobna do Pixlr – tam też jest sporo funkcji.
Coś czuję, że będę się też nią bawić :) Jeszcze raz dzięki ! :)

Milena | najlepszapora.pl 4 stycznia, 2017 - 7:52 am

O Planoly czytałam niedawno na innym blogu i może to jakoś by się sprawdziło, chociaż czuję lekki niedosyt bo jednak zazwyczaj robię tak, że cykam zdjęcie i wrzucam na Instagram. Więc nie bardzo miałabym co planować w tego typu narzędziu. Ale za to bardzo chętnie notuję sobie pomysły i inspiracje do zdjęć. Lubię pięknie prowadzone konta na Instagramie i kiedyś chciałabym żeby moje też przyciągało nie tylko treścią ale i wyglądem. Przede mną długa droga. :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 4 stycznia, 2017 - 2:33 pm

Jeśli chodzi o Planoly to może fajnie się sprawdzić w przypadku budowania spójności na Instagramie. Zdjęcia, które masz w telefonie czy też w chmurze możesz wgrać do aplikacji i poukładać je, by sprawdzić, jak będą wyglądać na profilu. W ten sposób można pracować nad spójnością. Co do planowania to pomaga ono w zachowaniu regularności, ale oczywiście nie każdemu może odpowiadać taka forma. Wracając do Planoly można także odkrywać nowe konta czy wyszukiwać je po hashtagach, jest dostęp do statystyk konta, a także informacja o reakcjach na posty (polubienia, komentarze). Zawsze można spróbować, przetestować i zadecydować czy aplikacja odpowiada Ci czy też nie ma u Ciebie zastosowania :) Myślę, że praca nas stylem na Instagramie też wymaga czasu, ja również nad tym pracuję :) powodzenia :)

Karolina Kary B 4 stycznia, 2017 - 3:20 pm

Przydałby się ebook z tego :D Muszę posprawdzać te wszystkie opcje – z instagramem póki co mam największy problem, jeśli chodzi o treści i planowanie.

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 2:07 am

Karolina jeśli chodzi o funkcje Instagrama to jest ebook dla Czytelniczek newslettera :) Jeśli wcześniej się zapisałaś (wybacz, jeśli już jesteś :) ) to jest dostępny w bazie wiedzy, jeśli nie – od wczoraj dostępny jest na blogu :) Są tam najważniejsze funkcje, typu “gdzie znaleźć”, “w jaki sposób zrobić” :) Jeśli chodzi o treści możesz spóbować zrobić sobie listę kategorii , które chcesz poruszać z Twojej tematyki. O ile to znajdzie u Ciebie zastosowanie :) Mi w planowaniu pomaga właśnie program Later, a ostatnio Planoly – bardzo przyjazne :)

Karolina Kary B 9 stycznia, 2017 - 8:41 am

Ebook mam :) Teraz czas na jego dokładne przestudiowanie i sprawdzenie, które funkcje znam, a które są dla mnie nowością. Later też jest bardzo fajny :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 12:33 am

Karolina myślę, że wiele funkcji znasz :) Tak… z tym czasem to jednak jest trudno :) Miłego czytania :)

lekkaprzesada 4 stycznia, 2017 - 4:06 pm

Właśnie szukałam takich informacji. Niestety nie mogę zalogować się na Later na telefonie. Cały czas pokazuje mi niezgodność haseł. No nic, będę kombinować dalej :)
Bardzo pomocny post!

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 2:09 am

Magda cieszę się, że informacje przydatne :) Być może po prostu źle wpisane hasło, na telefonie wcale nie trudno się pomylić :) W razie problemów, możesz zresetować hasło w programie na komputerze, ustalić nowe i ponownie zalogować się na telefonie. Jak rozumiem na komputerze z logowaniem nie ma problemów? :)

lekkaprzesada 5 stycznia, 2017 - 1:07 pm

Tak,na komputerze nie było problemów. Próbowałam, zmieniałam. Może musi to przetrawić. Za to na Planoly się udało :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 2:13 pm

Hm.. nie wiem też jak się logujesz do Later. Ja zarejestrowałam konto na adres mailowy plus hasło. To samo wpisuję w aplikację na telefonie. Jest tam też możliwość zalogowania się przez konto na Instagramie. Jeśli nic nie ruszy to najlepiej odinstalować aplikację i jeszcze raz pobrać ją z Google Play lub AppStore (zależy,jaki masz system na telefonie). U mnie nie było żadnych problemów, więc mam nadzieję, że i u Ciebie ruszy :) Daj znać proszę, jak sytuacja :)

lekkaprzesada 5 stycznia, 2017 - 5:54 pm

Okej, dziękuję za zainteresowanie :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 7:38 pm

Czekam na dobre wieści :))

Marlena I Bogate Myśli 4 stycznia, 2017 - 7:26 pm

Używam właściwie takiego samego zestawu ;) No może poza programami do obróbki – z nich jeszcze nie korzystałam, ale pewnie wypróbuję :D Przydałby mi się też Twój planer, ale w wersji miesięcznej ;)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 2:11 am

Ja z programów do obróbki zdjęć nie korzystam bardzo często (choć ostatnio coraz częściej).Jeśli robię zdjęcie telefonem to faktycznie korzystam, np. żeby rozjaśnić czy żeby zdjęcie było bardziej wyraźne. Co do planera w wersji miesięcznej to bardzo ciekawy pomysł! Póki co można tylko wydrukować więcej, ale będę myśleć :) Dziękuję:)

Marlena I Bogate Myśli 5 stycznia, 2017 - 9:21 am

U mnie opcja drukowania większej ilości odpada, bo potem przypinam kartki do tablicy korkowej – a tam już właściwie nie mam miejsca ;) Póki co korzystam z kalendarza miesięcznego – ale Twój planer jest dużo ładniejszy, więc chętniej będę tam zaglądać :D

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 2:11 pm

Taki masz system :) Dzięki za pomysł, myślę również o różnych narzędziach właśnie do ułatwienia w social media, ostatnio dość sporo nawet :) Zastanawiam się czy na kartce A4 zmieści się cały miesiąc i czy to nie będzie za dużo. Będę kombinować i rozrysuję. Zobaczymy, czy zrodzi się jakiś fajny pomysł. Póki nie widzę na oczy to ciężko w myślach mi sobie wyobrazić :) Do przemyślenia !

Marlena I Bogate Myśli 5 stycznia, 2017 - 2:45 pm

Obecnie korzystam z kalendarza A4, ale z boku jest jeszcze sporo miejsca przeznaczonego na najważniejsze zadania, a z góry odpada parę cm na nazwę ;) No cóż, nie jest to jakieś bardzo przejrzyste rozwiązanie – ale mi wystarcza wypisanie kanałów i haseł dotyczących postów – a to dużo miejsca nie zajmuje :D

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 7:41 pm

Marlena dajesz mi dużo do myślenia :) W głowie kolejne pomysły :)) W ogóle tak sobie myślę, że ciekawy to byłby planer na cały rok razem z innymi zadaniami blogowymi i działaniami w mediach społecznościowych czy innych sprawach promocyjnych /zadaniach do wykonania w tym temacie. Tylko to już koszty. Ale na kiedyś – kto wie:)

Ania Liść jarmużu 5 stycznia, 2017 - 2:01 pm

Nie słyszałam wcześniej o Planoly, a to właśnie takie narzędzie jakie jest mi potrzebne. Dziękuję za informacje i zabieram się za planowanie ;)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 2:15 pm

Ania fajnie, że coś nowego odkryłaś. Ja całkiem niedawno dowiedziałam się o Planoly i bardzo mi się spodobało. Teraz najczęściej używam tej aplikacji. Fajne jest to, że można ustawić sobie posty i zobaczyć, jak one będą wyglądać na Instagramie, dzięki czemu można trochę popracować nad wyglądem konta i tak ważną spójnością i stylem. Można także odkrywać inne konta poprzez wyszukiwarkę (po kontach i hashtagach) czy mieć dostęp do kilku informacji odnośnie statystyk konta. Jestem ciekawa czy i Tobie przypadnie do gustu :))

Books My Love 5 stycznia, 2017 - 2:34 pm

bardzo przydatne informacje :D uwielbiam je czytać I stosować :D

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 7:36 pm

A mi bardzo miło czytać Twój komentarz :) Cieszę się, że znajdujesz przydatne dla siebie informacje :) pozdrawiam serdecznie :)

Redhead Nails 5 stycznia, 2017 - 4:04 pm

nie miałam pojęcia o czymś takim jak możliwość zaplanowania z góry wrzutek na IG – świetna sprawa i bardzo przydatny program! :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 5 stycznia, 2017 - 7:38 pm

Tak, jest taka możliwość. Ja korzystam akurat z komputera z Later, dlatego taki opisałam, ale można też planować z programów Hootsuite czy Buffer. Jest jeszcze wspomniana aplikacja Planoly. Mi planowanie postów pomaga, może to także rozwiązanie dla Ciebie :)

Marzena Kud 6 stycznia, 2017 - 5:37 am

Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że sama raczkuję na instagramie. I mój profil raczej nie przypomina luksusowego magazynu..jeszcze;) Porównanie do mnie trafiło i popracuję nad swoim wizerunkiem. Choć u mnie to będzie jednak spontan i podejrzewam, że ze spójnością nie będzie to miało wiele wspólnego. Na pewno skorzystam z latera. Używam gambrl do wysyłania zdjęć z komputera i są zawsze innej wielkości niż te z telefonu. To mi się akurat nie podoba, więc muszę temat rozpracować. Dzięki za rzetelny wpis i sporą dawkę wiedzy!

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 6 stycznia, 2017 - 3:33 pm

Marzena mi również porównanie bardzo utkwiło w głowie i wręcz zadaję sobie co jakiś czas pytanie jak wygląda mój profil. Też jeszcze jest do poprawy, ale pracuję :) Jeśli chodzi o prowadzenie samego konta indywidualna sprawa, co i kiedy zamieszczamy. Ważne, żebyś czuła się z tym dobrze:) Jeśli chodzi o grambl to akurat nie do końca polecam z tego względu, że zdjęcia publikują się automatycznie na Instagramie, a na to nie pozwala regulamin. Wiem, że jest to program używany przez wiele osób, ale może skutkować blokadą konta. Nie musi tak być, ale ja tam wolę dmuchać na zimne. Stąd zdecydowałam się na Later (może też być Hootsuite czy Buffer). Różnica jest taka, że planujemy posty, ale one nie publikują się z automatu. Jest aplikacja na telefon i na nią przychodzi przypomnienie, dopiero wtedy łączymy się z Instagramem i post umieszczamy już z jego poziomu. Do tego program moim zdaniem jest przyjazny w obsłudze, więc polecam z czystym sumieniem :)) Marzena polecam się i w razie pytań służę pomocą :) Cieszę się, że uczysz się tylu nowych rzeczy i że działasz! :)

Marzena Kud 8 stycznia, 2017 - 10:57 pm

Nie wiedziałam o tym! W takim razie przetestuję Later, dzięki!

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 12:33 am

Ciekawa jest Twojego wrażenia :)

Przyjazne Życie 9 stycznia, 2017 - 10:47 am

Bardzo ciekawy wpis! Dopiero zaczynam swoją przygode z Instagramem więc na penwo skorzystam :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 12:34 am

Cieszę się, że wpis jest dla Ciebie przydatny. Jeśli chodzi o Instagram to w zakładce “Lekki marketing” są jeszcze dwa artykuły na ten temat, a do pobrania ebook z funkcjami Instagrama, aby swobodnie się poruszać :) Ciekawa jestem, jakie masz wrażenie z obecności na Instagramie :) Gdybyś miała jakieś zapytania to z chęcią odpowiem :))

Matylda | Calm Station 9 stycznia, 2017 - 1:38 pm

Myślę, że to porównanie do ekskluzywnego magazynu jest baaardzo trafne – sama szukam na Instagramie właśnie takich treści, czyli przede wszystkim pięknej formy i estetyki. Z drugiej strony, często trudno mi pamiętać o tym, gdy sama coś na Instagramie publikuję, wtedy często stawiam na spontan… Dużo do myślenia dał mi któryś z newsletterów Joanny Ceplin, wyjaśniający różnicę między Instagramem a Snapchatem – staram się tym kierować i takie właśnie codzienne, spontaniczne treści publikować na tej drugiej platformie, a Instagram rozwijać właśnie w kierunku magazynu (póki co nie musi być ekskluzywny, sam magazyn wystarczy :P). Wielkie dzięki za jak zwykle przystępne wyjaśnienie tematu i polecenia programów do edycji zdjęć na telefonie – zawsze miałam z tym problem i obrabiałam foty na komputerze, co znacząco wydłużało cały proces.

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 12:39 am

Matylda zgadzam się z podejściem – moim zdaniem także warto rozdzielić treści na te codzienne i te związane z biznesem/blogiem. Z drugiej strony zależy to też od tego, w jaki sposób chcemy prowadzić swoje konto na Instagramie. Jeśli chcemy umieszczać treści spontaniczne, codzienne to ok – jest to indywidualny wybór :) Alternatywą są też dwa konta – bardziej prywatne i biznesowe/blogowe , ale o tym już pisałyśmy jakiś czas temu :) Ja też staram się iść w stronę magazynową :)) Ja już staram się ograniczać aplikacje na telefonie, bo czasem brak miejsca, dlatego korzystam z tych, które faktycznie są dla mnie przydatne.
Moją ulubioną aplikacją jest ostatnio Pixlr, choć spodobała mi się także polecona Snapseed – już jej używałam i też jest ciekawa :)
Cieszę się, że mimo informacji, które posiadasz – znalazłaś jeszcze coś ciekawego dla siebie :))

Magda Ostrowska | Dopracowani 10 stycznia, 2017 - 10:46 am

Do obróbki zdjęć oprócz VSCO polecam jeszcze Snapseed. Natomiast na Instagramie w ogóle nie jestem w stanie się przekonać do planowania automatycznej publikacji zdjęć. Wszystko automatyzuję ale tutaj próbowałam i nie mogę jakoś. Może też dlatego, że akurat czerpię sporą przyjemność z publikacji w czasie rzeczywistym. Fajne zestawienie :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:06 pm

Magda dziękuję za polecenie. Jesteś drugą osobą, która poleca aplikację, pobrałam ją kilka dni temu i faktycznie jest ciekawa. Mi również podoba się Pixlr- również ma fajne możliwości :) Jeśli chodzi o publikację automatyczną to jest to ułatwienie, ale nie u każdej osoby się sprawdza. U mnie akurat tak :) Publikacja w czasie rzeczywistym też jest fajna :)

Magda Ostrowska | Dopracowani 10 stycznia, 2017 - 7:15 pm

To też muszę przetestować. Zobaczymy <3

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:19 pm

Dobrze, że jest w czym wybierać :) Jeszcze tylko mieć na te aplikacje miejsce w telefonie :))

Aleksandra Piotrowska 10 stycznia, 2017 - 10:56 am

Dziękuję serdecznie za cenne wskazówki. Ja dopiero mam zamiar wkroczyć na Insta:)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:08 pm

Aleksandra cieszę się, że znalazłaś przydatne informacje. Jeśli chodzi o temat Instagrama to w kategorii “lekki marketing” znajdziesz dwa wcześniejsze artykuły na ten temat – mogą być przydatne :) Ciekawa jestem Twoich wrażeń. Daj znać koniecznie, jeśli już będziesz miała konto :)

Victoria Book Written Rose 10 stycznia, 2017 - 11:13 am

Aplikacje na prawdę się przydadzą :D Świetny post! Jestem bardzo ciekawa pozostałych twoich wpisów. Właśnie zaczynam lekturę ;) Pozdrawiam

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:09 pm

Dziękuję Ci za miłe słowa :) Dla mnie aplikacje są pomocne, trochę ułatwiają prowadzenie profilu :) Bardzo mi miło, poczuj się tutaj dobrze :) Również pozdrawiam Cię ciepło :)

Kinga 10 stycznia, 2017 - 12:34 pm

Jeny, muszę się zabrać w końcu za Instagrama, nawet prywatnie go nie posiadam… O Planoly już słyszę kolejny raz i coraz bardziej się przekonuję do niego (szczególnie że jest ładnym programem :D). Zawsze myślałam, że żeby prowadzić dobrego Instagrama, szczególnie dla bloga, trzeba robić wybitne zdjęcia… Ale widzę że efekt ‘wow’ można też uzyskać dobrym dodatkiem i spójnością.

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:13 pm

Kinga Instagram może być pomocny przy promocji bloga. Teraz tylko dobry plan, pomysł i można działać :) Jeśli chodzi o Planoly to faktycznie – bardzo ładnie wygląda:) Ułatwia też pracę nad spójnością konta i ma dodatkowe funkcje. Przekonał mnie do siebie ten program, ostatnio używam go chyba najczęściej :) Co to tego, co zamieszczamy na Instagramie to dużo zależy od naszego pomysłu i planu, który mamy na prowadzenie konta :) Ciekawa jestem Twoich wrażeń na Instagramie – jeśli oczywiście zdecydujesz się dołączyć :)

Katarzyna Grzebyk 10 stycznia, 2017 - 2:41 pm

Mój Instagram wypada kiepsko w takim razie… nie mam żadnych narzędzi, ale mimo wszystko dodaję przemyślane post. Niestety, robię to ostatnio rzadko:-( Trochę zaniedbałam Instagram…

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:14 pm

Kasia aplikacje i programy mają być przede wszystkim ułatwieniem, a nie koniecznością :) Mi ułatwiają prowadzenie konta, ale można przecież świetnie prowadząc profil i nie używa narzędzi. W takim razie życzę Ci udanego “powrotu” i czekam tam na Ciebie :))

Katarzyna Grzebyk 10 stycznia, 2017 - 9:19 pm

Postaram się:-):-)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 12 stycznia, 2017 - 9:09 pm

Dobra :) Do usłyszenia również tam :)

PenPals Poland 10 stycznia, 2017 - 3:59 pm

Część aplikacji znałam, ale ta Phonto to coś czego szukam od jakiegoś czasu, więc chętnie sprawdzę :D Jestem też bardzo ciekawa darmowego plannera :)

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 10 stycznia, 2017 - 7:17 pm

Tych aplikacji jest sporo, dobrze, że jest w czym wybierać :)) Super, że znalazłaś coś dla siebie. To prosta aplikacja, ale może być przydatna. Jedyne co to nie wszystkie fonty mają polskie znaki, więc czasem trzeba się naszukać. Jeśli chodzi o planer to życzę Ci udanego i przyjemnego planowania :)

Karina Olszańska 13 stycznia, 2017 - 3:39 pm

Ja używam od kilku dni fajnej apki. Udało mi się zyskać juz ponad 1000 obserwujacych. fajnie by bylo wreszcie moc na tym zarabiac, bo na razie to mala inwestycja, ale mysle ze niedlugo sie zwroci :) polecam apke https://followinsta.pl/0dacdbd5

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy) 14 stycznia, 2017 - 10:59 pm

Dziękuję Karina za Twój komentarz i polecenie :) Fajnie, że Twój profil na Instagramie rozwija się :) Ja póki co nie sprawdzam takich aplikacji, ale dobrze wiedzieć, że takie istnieją :) Powodzenia w rozwoju konta:)

Kasia | KasiaGosposia 6 lutego, 2018 - 10:46 pm

Madziu! Mam pytanie. Czy Later można pobrać czy można używac go tylko przez przeglądarkę jeśli chodzi o komputer?

Magda Bek (magdabek.pl) 9 lutego, 2018 - 9:44 pm

Kasiu na komputerze używamy tylko przez przeglądarkę, nie pobieramy. Zakładamy konto (lub logujemy się za pomocą konta na Instagramie) i tam możemy programować posty. Dodatkowo potrzebna jest aplikacja na telefon, aby zatwierdzić post.

Kasia | KasiaGosposia 12 lutego, 2018 - 10:04 pm

Ok, to już wszystko wiem :). Myślałam, że na komputer też jest aplikacja. Dzięki za odpowiedź!

Magda Bek (magdabek.pl) 12 lutego, 2018 - 11:44 pm

Cieszę się, że pomogłam :)

CrawMonkey 7 lutego, 2018 - 10:52 pm

Madziu, sprawdź crawmonkey.com – odezwij się do nas gdybyś chciała potestować dłużej niż 5 dni ;)

Magda Bek (magdabek.pl) 9 lutego, 2018 - 9:43 pm

Dziękuję za polecenie :) Póki co nie jestem zainteresowana. Pozdrawiam.

Comments are closed.