18 aplikacji, które ułatwiają mi pracę

by Magda

18-aplikacji-ktore-ulatwiaja-mi-prace

Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie, ale ja podczas swojej pracy w wielu przypadkach wybieram komputer. Łatwiej mi się wtedy pracuje. Natomiast telefon, także ułatwia mi funkcjonowanie i szybkie „ogarnięcie” wielu spraw. Na dodatek jest często pod ręką. Skoro telefon to aplikacje. Myślę, że wcale nie mam ich tak wiele (co jakiś czas muszę robić miejsce na nowe rzeczy ;) , jednak jest kilka aplikacji, które znacznie ułatwiają mi pracę.

W moim artykule podzielę się kilkoma aplikacjami, które są pomocne, nie tylko do obsługi mediów społecznościowych, ale też ułatwiają mi wykonywanie zadań i szybkie sprawdzenie tego, co istotne. Oto moja lista przydatnych aplikacji. Mały przegląd mojego telefonu. Z chęcią poznam te, które dla Ciebie są ułatwieniem.  


18 APLIKACJI, KTÓRE UŁATWIAJĄ MI PRACĘ

Socialpilot, Hootsuite

Aplikacje pomagają zaplanować treści w mediach społecznościowych, jak i szybko sprawdzić, czy wszystko jest dobrze. Jeśli chodzi o programowanie postów to wolę tę czynność wykonywać z poziomu komputera. Są jednak wyjątki. Czasem chcę zmienić szybko datę czy godzinę posta. Innym razem chcę sprawdzić czy post został zaplanowany, ale i zobaczyć treści, które mają pojawić się w tygodniu. Takie szybkie rozeznanie i kontrola. Wtedy z pomocą przychodzi wersja mobilna. Wcześniej korzystałam z aplikacji Hootsuite, aktualnie treści przygotowuję w Socialpilot, stąd taka aplikacja również pojawiła się na moim telefonie. Dla mnie – bardzo przydatna !

aplikacje-socialpilot

Programowanie postów Instagram – Later, Planoly

Pytacie często o programowanie postów na Instagram. Tutaj świetnie sprawdzą się programy Later oraz Planoly. Posty możecie zaprogramować z pozycji komputera, jednak aby post pojawił się na Instagramie, konieczna jest akceptacja za pomocą aplikacji. W ten sposób działacie zgodnie z regulaminem Instagrama.

Wcześniej korzystałam z aplikacji Planoly i wystarczył mi do tego tylko telefon. Aplikacja posiada statystyki, widok siatki i po prostu jest piękna!

aplikacja-planolyAktualnie wróciłam do aplikacji Later. Ta również bardzo dobrze się sprawdza. Wcześniej wykorzystywałam także komputer, teraz programuję wszystko z poziomu telefonu. Szybko i wygodnie.

 

Dropbox

Ta aplikacja do przechowywania plików, dokumentów, zdjęć bardzo szybko się u mnie zapełnia i co jakiś czas muszę robić nowe miejsce :) Głównie przechowuję tutaj zdjęcia i grafiki, które później wykorzystuję w mediach społecznościowych (najczęściej te, które pojawiają się na Instagramie).  W połączeniu z aplikacją Later – sprawdza się świetnie.

 

Menedżer Stron (zarządzanie fanpage)

Pozostajemy jeszcze chwilę w temacie mediów społecznościowych. Ta aplikacja bardzo ułatwia mi obsługę strony na Facebooku. Za jej pomocą często odpowiadam na komentarze czy umieszczam posty. Odpowiadam także na wiadomości. Dobrze sprawdza się także przy zmianie ustawień na profilu. Korzystasz?

aplikacje-menedzer-stron

 

Menedżer Reklam

Kolejna aplikacja od Facebooka. Tym razem do działań płatnych – reklam. Sprawdza się świetnie ! Z jej poziomu możecie w szybki sposób sprawdzić najważniejsze wyniki kampanii reklamowej. Na dodatek wyniki pokazane są w przejrzysty (!) sposób. Nie ma tylu danych co w wersji na komputerze, więc w szybki sposób możecie ocenić efekty.

Z poziomu aplikacji można także edytować ustawienia reklamy (np. zmiana budżetu, czasu trwania) czy wyłączyć reklamę.  Super pomocna aplikacja, jeśli tylko tworzycie reklamy na Facebooku.

 

Czy chciałabyś poznać więcej narzędzi, które ułatwią Twoje działania w mediach społecznościowych i internecie? Przygotowałam PDF z listą przydatnych narzędzi. Znajdziesz w nim podział na różne kategorie, aby było bardziej przejrzyście. Opisałam także pomocne funkcje.

Poznaj programy, które ułatwią Ci realizację zadań i oszczędzą Twój czas.

Aplikacja Quik

Szybkie video do mediów społecznościowych w kilka chwil? Jedna z moich ulubionych aplikacji – Quik. Za jej pomocą możecie stworzyć film ze zdjęć, dodać muzykę. Są dostępne różne opcje przejścia i można uzyskać ciekawy efekt.

Później już tylko publikacja na profilu i gotowe. Video w kilka minut.

Poniżej możecie zobaczyć mój film przygotowany w aplikacji Quik, gdy przedstawiałam dział na blogu Lekkie materiały.

 

 

Aplikacja Lumyer

Aby stworzyć krótkie i ciekawe video, bardzo dobrze sprawdzi się aplikacja Lumyer. Pozwala dodać bardzo ciekawe efekty, jak confetti, śnieg czy strumień wody. Zresztą – zobacz sama.  To kolejny ze sposobów na przyciągnięcie uwagi odbiorców, na dodatek – przygotowanie zajmuje zaledwie kilka minut.

Na poniższym zdjęciu, widać jeden z efektów.

aplikacje-lumyer

Obróbka zdjęć  – Pixlr, Aviary

Aplikacji do obróbki zdjęć jest całe mnóstwo! Każdy znajdzie coś dla siebie. Swojego czasu, sprawdzałam kilka z nich, ale do gustu najbardziej przypadły mi dwie i te zostawiłam na swoim telefonie.

Aplikacje, których używam to Pixlr oraz Aviary. Tak, jak w wielu aplikacjach, możecie edytować zdjęcie, dodać ciekawe filtry czy naklejki. Ciekawa jestem – jakich Ty używasz aplikacji, aby urozmaicić i poprawić jakoś zdjęć, grafik.

aplikacje-pixlr

aplikacje-aviary

Skracanie linków – bit.ly

Jeśli chcecie skrócić długi link , a dodatkowo sprawdzać ilość kliknięć – pomoże w tym narzędzie bit.ly

Dostępna jest zarówno wersja na komputer, jak i telefon. Dodatkowo link można dostosować, nadając mu swoją nazwę (o ile jest ona wolna). Z tego narzędzia korzystam głównie z poziomu komputera, jednak czasem chcę podesłać szybko link lub sprawdzić wyniki – wtedy aplikacja na telefon sprawdza się świetnie.

 

Notatnik

Wśród mojej listy nie może zabraknąć notatnika :) Zapisuję w nim pomysły, ale i mam zestawy hashtagów na Instagram. A Ty – do czego wykorzystujesz swój notatnik?

 

Repost for Instagram

Dobra- obiecuję, że to już ostatnia aplikacja typowo do mediów społecznościowych.

Udostępnianie treści z innych profili może być przydatne, jeśli chcesz umieścić zdjęcia osób, które użytkują Twój produkt. W ten sposób możesz również wzbogacić swój profil inspiracjami, dawką motywacji lub po prostu podzielić się czymś ciekawym. Dzięki aplikacji, zdjęcie będzie podpisane i będzie wiadomo kto jest jego autorem. Ja w tym celu używam aplikacji Repost for Instagram.

Wybierasz interesujące zdjęcie, następnie „Kopiuj adres URL do udostępnienia”, otwierasz aplikacje, wskazujesz miejsce podpisu, klikasz „Repost”. Następnie łączysz się z Twoim profilem na Instagramie, a następnie zamieszczasz post.

aplikacja-repost-for-instagram

 

Asana

To zdecydowanie moje ulubione narzędzie. Pozwala mi zarządzać projektami, rozpisywać zadania. Nic tak nie cieszy, jak odhaczone zadanie ! System kolorów bardzo ułatwia mi pracę. Nie raz już mówiłam, że bez tego narzędzia bym zginęła :)

Na całe szczęście, jest także aplikacja mobilna. Pozwala w szybki sposób przyjrzeć się zadaniom. Z poziomu aplikacji, można także dodać nowe zadanie czy projekt, co jest bardzo pomocne, gdy do głowy nagle przyjdzie jakiś dobry (mniej lub bardziej) pomysł.

aplikacje-asana

 

Pocket

Nie zawsze mam czas przeczytać wszystkie ciekawe treści, od razu. Nie chcę jednak, by zginęły. Pamiętasz ten moment, gdy widziałaś baaardzo ciekawy artykuł, powiedziałaś sobie „Ok, przeczytam później”, nie zapisałaś linka, a później ciężko było go odszukać ? Narzędzie Pocket umożliwia zapisanie artykułu, treści na później. Możemy w łatwy sposób do niej wrócić.

Dużym ułatwieniem jest także system tagów, który pozwoli na segregację treści. Wszystko to, co zapiszemy, będzie widoczne także z poziomu aplikacji. W ten sposób, będziesz mieć dostęp do ciekawych treści, praktycznie w każdej chwili.

aplikacje-pocket

Mierzenie czasu – Toggl

O tym narzędziu pisałam już przy okazji moich pomocników w codziennej pracy. Dzięki Toggl zobaczysz, ile czasu przeznaczasz na konkretne zadania. Program, posiada także wersję mobilną, dzięki czemu szybko można dodać kolejne zadanie z poziomu telefonu i przejrzeć podsumowanie.

 

Clear Focus

Techniką, która pomaga mi w pracy jest Pomodoro. 25 minut na zadanie i przerwa. Przyznaję, że czasem upływają dwie sesje pod rząd, ale wtedy przerwa jest dłuższa.

Szukałam także aplikacji na telefon, która będzie mierzyć czas przeznaczony na zadania. Jest ich bardzo dużo. Szczerze – wybrałam pierwszą lepszą. Odmierza czas, a na dodatek słyszę tykanie zegara (to wyciszam, żeby nie rozpraszało :) ).

Tak aplikacja wygląda od środka – prosta i spełnia swoją funkcję.

aplikacje-technika-pomodoro

 


Telefon u wielu z nas to już nie tylko narzędzie do kontaktu ze znajomymi i rodziną. W telefonach mamy dostęp do internetu, mediów społecznościowych. Wiele aplikacji może być pomocnych przy codziennej pracy i zadaniach.  Tak właśnie jest u mnie. A jak jest u Ciebie?

Twoja kolej.

Z jakich aplikacji korzystasz? Jakie są dla Ciebie pomocne?

Podziel się w komentarzu.


darmowa_rozmowa_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać