Jak żyć z odwagą i lekkością? (post gościnny Karoliny Wilk)

by Magda

karolina-wilk-zdjecie

post gościnny: Karolina Wilk, autorka programu Wyjdź z szafy i bądź dumną właścicielką swojego biznesu


O odwadze mogłabym rozprawiać godzinami, przywołując co raz to nowe jej oblicza i obszary. Z nią jest tak, że nie jest do końca możliwa do zdefiniowania. Dla jednych akt odwagi to wyruszenie jachtem na 3 miesiące z małymi dzieciakami na pokładzie, dla innych poprowadzenie webinaru dla 30 osób, a jeszcze ktoś inny miałby w końcu ochotę powiedzieć mężowi, że już od dawna czas na podział obowiązków domowych.

 

Szerokie pole do popisu

Zatrzymując się przy mediach społecznościowych i naszej w nich działalności – to mamy tutaj szerokie pole do popisu w kontekście odwagi lub jej braku.
No bo przecież, można w nieskończoność poprawiać post przygotowany kilka dni temu, albo grafikę do niego, a na końcu decydować się puścić go bez niej. Można zastanawiać się czy założyć tą grupę, czy nie – niby wszyscy mówią, że warto, no ale… O! albo ten webinar – czy poprowadzić, czy może lepiej nie, bo i tak nikt nie przyjdzie. A live’y? Nie nie, to już przesada. Ani nie mam o czym mówić, ani nikt mnie słuchać nie będzie, a do tego nie mam w domu studio. Na instagramie wszystko takie piękne, albo choć śmieszne – za nic w świecie nie dam rady robić dobrego instastories.
Wiem, że to wszystko da się ujarzmić – nie na hip hip hura, ale w swoim tempie i przede wszystkim w zgodzie ze sobą. Bo to jest tak, że nie od razu Kraków zbudowano – i Ci, których podziwiamy teraz, też zaczynali od zera. To co może nas różni

To właśnie mądra odwaga lub jej brak.

 

Mądra odwaga

Ok., ale co to mądra odwaga? Z nią wiesz gdzie jest Twoje TAK, a gdzie NIE. To miejsce, z którego wiesz w którą chcesz iść stronę i jakie rozwiązanie wybrać. Wiesz, że to proces i akceptujesz, że przez chwilę może się zdarzyć uczucie dyskomfortu, ale jesteś na nie gotowa. Wiesz czego chcesz, a do tego umiesz zadbać o lekkość.

karolina-wilk

Zacznij od prostych kroków

Kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby zacząć wchodzić na ścieżkę odwagi to:

1. Zadaj sobie kilka pytań: Czy ty naprawdę chcesz to zrobić? Dlaczego? Co to Ci da?

Po pierwsze może się okazać, że dlatego nie działasz, bo to nie jest Twoje. Po drugie, jeśli dojdziesz do swojego prawdziwego dlaczego – to będzie Cię trzymać w kryzysowych momentach.

2. Zacznij zauważać swoje blokady – może tam siedzi perfekcjonizm, może boisz się oceny, a może za mocno się porównujesz?

Pewnie tych blokad pojawi się więcej, ale wybierz 1 która czujesz, że ma największy wpływ na Ciebie i zacznij pracować właśnie nad nią.

3. Bądź dla siebie łagodna, ale też totalnie szczera.

Nie wmawiaj sobie, że to brak czasu, jeśli podskórnie czujesz, że chodzi o coś innego.

4. Sprawdź czy to ci służy? Jeśli nie, zobacz co tracisz?

Jeśli zdasz sobie sprawę, co naprawdę Ci ucieka będziesz miała większą motywację – jeśli ona nie przyjdzie, to być może od początku cel nie był wart zachodu?

5. Zobacz gdzie i kiedy ta blokada się przejawia – sama świadomość czasem działa cuda!

Tutaj skorzystaj z mocy uważności – patrzysz na całe zdarzenie z perspektywy obserwatora, który nie ocenia.

6. Miej odwagę próbować nowych rozwiązań – nie brnij w to, co Tobie nie służy, bo ktoś coś tam powiedział.

Masz prawo zmieniać zdanie – świat się zmienia i ty się zmieniasz.


Te pierwsze kroki na ścieżce odwagi możesz zacząć robić sama – tak jak jesteś, w tym miejscu co jesteś i z tym co masz.

Ale jest jeszcze coś – możesz też zacząć z całym plemieniem kobiet i zanurzyć się w kilka poziomów odwagi. Tak, bo ona nie rodzi się tylko w Twojej głowie – wypływa z ciała, postawy, odsuniętych na bok emocji czy uczuć, z Twojej energii kobiecości i seksualności, z pozwolenia na błędy i na zabawę i jeszcze z kilku innych miejsc . ;)

Możesz na tę ścieżkę wejść ze mną.

Zapraszam Cię do mojego nowego programu: Wyjdź z szafy i bądź dumną właścicielką swojego biznesu

Program startuje 20 marca 2019 roku.

Kliknij w poniższą grafikę, aby dowiedzieć się więcej.

 


karolina-wilk-zdjecieKarolina Wilk – pomagam kobietom przełamywać schematy, blokady, a dzięki temu wejść na ścieżkę odwagi i lekkości zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym. Jestem autorką projektów Mama Poza Schematami, Transmisje live z radochą i Kobieta na ścieżce odwagi. Uwielbiam słuchać języka hiszpańskiego, jeść oliwki i pizze, oglądać francuskie komedie i jeździć to tu to tam. Lubię być w ruchu, mieć swój kąt – ale nie rozsiadać się na długo.

Listy o odwadze

www.wilkkarolina.pl

fanpage: Kobieta na ścieżce odwagi

 

Może Ci się spodobać