Moje 4 ulubione narzędzia na blogu

by Magda

moje-4-ulubione-narzedzia-na-blogu

Wiem, wiem – artykułów na temat narzędzi na blogu jest już sporo. Mimo to jednak postanowiłam opisać moje 4 ulubione narzędzia. Co sprawiło, że wybrałam te 4 narzędzia? W znaczny sposób ułatwiają mi one pracę ! Oszczędzają czas albo zdejmują mi z głowy zawiłe sprawy techniczne!

Długo zastanawiałam się, które z nich wybrać. Jakie z nich są tymi „najulubieńszymi”. Poniżej znajdziesz listę 4 narzędzi, w tym dwie wtyczki do Wordpressa. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że bardzo je lubię ;) Nie przedłużam – zaczynamy! 


1. Umawianie rozmów, konsultacji – Calendly

Zaraz może pomyślisz – co jest trudnego w umówieniu się na rozmowę? Nic. Jednak wybranie terminu, który odpowiada dwóm osobom to już trudniejsze zadanie. Na dodatek – szybkie ustalenie terminu. Wybrać dzień to jedno, ale jeszcze godzina.

-” Czy godzina 12 we wtorek jest Ci odpowiada?”

– ” O 12 nie mogę bo mam już spotkanie”

– „To może środa, godzina 10:00?”

– „Niestety nie pasuje mi, bo mam wizytę u fryzjera”

Znasz takie sytuacje? Ja znam. Wymieniacie kilka maili, wiadomości a terminu wciąż nie ma. A gdyby ułatwić ten proces? Z pomocą przychodzi narzędzie Calendly. Uwielbiam je! Odkąd pojawiło się na mojej stronie, znacznie ułatwia mi pracę.  Wykorzystuję ją podczas umówienia się na 15 – minutową rozmowę. Jeśli nie wiesz, o co mi chodzi – zajrzyj proszę na stronę.

W narzędziu Calendly najpierw zaznaczasz swoje dogodne dni i godziny. Możesz wybrać, w jakim czasie jesteś dostępna. Gdy wiesz, że w jakiś dzień, nie będziesz miała czasu na rozmowę – zaznaczasz to w kalendarzu. Zaznaczasz także czas trwania rozmowy. Kalendarz umieszczasz na swojej stronie (funkcja embed) lub podajesz link bezpośrednio do kalendarza. Druga osoba może wybrać dogodny termin, bez wymieniania kilku maili.

Po umówieniu spotkania, otrzymujecie potwierdzenie na maila. W opcji płatnej jest także możliwość połączenia z systemem płatności – to wygodne, gdy klient umawia się na płatną konsultację.

Jak dla mnie – genialne. Jestem ciekawa, czy sprawdzi się także u Ciebie.

narzedzie-calendly

 

2. Facebook Live chat, przyciski do mediów społecznościowych i inne narzędzia  – Zotabox

To narzędzie to tak na prawdę narzędzie w narzędziu :) Znajdziesz w nim ponad 15 różnych funkcji, m.in. formularze kontaktowe, przyciski do mediów społecznościowych, boxy czy popup’y. Na swoim blogu korzystam z funkcji Facebook Live chat. Umieściłam także przyciski do mediów społecznościowych w bocznym pasku.

Chat ułatwia mi kontakt z moją społecznością. Osoba, która jest na moim blogu, może w szybki i łatwy sposób napisać wiadomość do skrzynki na moim fanpage. Można zadać pytanie czy podzielić się opinią.

narzedzie-fb-livechat

Chat można skonfigurować (komu, gdzie, jak często ma się pokazać) oraz dostosować wygląd. Następnie na stronę wklejasz wygenerowany kod (ja do umieszczania kodów używam wtyczki Header Footer Code Manager). O tej wtyczce – za chwilę.

 

3. Umieszczanie kodów – wtyczka Header Footer Code Manager

Jak umieścić kody na swoim blogu? Wiele osób dziwi się, gdy piszę, że technologia nie jest moją mocną stroną. Jeśli mam możliwość to korzystam z rozwiązań, które są dla mnie ułatwieniem. Czasem bardzo dużym!

Pamiętam do dziś, jak „rozgryzałam” temat Pixela Facebooka. W teorii wszystko jasne i zrozumiałe, ale pojawiło się pytanie – jak mam umieścić kod na blogu? Z pomocą przyszła wtyczna Header Footer Code Manager. Oczywiście wtyczek do umieszczania kodów jest dużo, ja trafiłam na tą i jej używam.

Dzięki wtyczce możesz w szybki sposób umieścić na stronie wspomniany kod pixela, ale i inne kody, np. kod do FB live chat. Wystarczy, że określisz, gdzie dokładnie kod ma być umieszczony, wklejasz go, akceptujesz i gotowe! Szybko i prosto, czyli tak jak lubię.

 

4. Optymalizacja pod kątek wyszukiwarek (SEO) – wtyczka SEO by Yoast

Myślę, że nie muszę pisać, jak ważna jest lepsza widoczność strony w wyszukiwarkach. Pomocna w optymalizacji jest wtyczka SEO by Yoast. Posiada system lampek, gdzie znajdziesz podpowiedzi, co jeszcze można poprawić we wpisie. Wtyczka ma też swoje wady – nie uwzględnia odmiany wyrazów, ale mimo to – dobrze, że istnieje :)

Kolejną jest dużą zaletą jest to, że możesz ustawić obraz, tekst nagłówka wraz z informacją pod nim do konkretnego posta blogowego. Dzięki temu masz pewność, że po udostępnieniu linku na Facebooku, wpis wygląda tak, jak chcesz.

Wcześniej, opcja zmiany nagłówka czy tekstu, była możliwa z poziomu fanpage. Od jakiegoś czasu, nie jest to możliwe. Wtyczka rozwiązuje ten problem.

Poniżej zrzut ekranu z funkcją, o której piszę.

wpis-facebook-wtyczka-seo-by-yoast


Temat narzędzi cieszy się dużą popularnością. Dostaję sporo zapytań o to, jakich programów, wtyczek używam. Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi znajdziesz coś przydatnego dla siebie. A ja będę kontynuować z chęcią tą tematykę :)

 

Teraz Twoja kolej.

Jakie są Twoje ulubione narzędzia na blogu? Co ułatwia Ci pracę?

Napisz w komentarzu.


rozmowa_Magdalena_Bek

Może Ci się spodobać